Zemědělec z Brodů vyhladověl krávy až k smrti

před čtyřmi roky  |  Zprávy |   0 komentářů
Louny – Druhým stáním pokračoval v Lounech soud s pětasedmdesátiletým podnikatelem P.  S. z Podbořanska. Ten podle obžaloby a výpovědi některých svědků „pečoval“ o své stádo skotu, které měl ustájeno v Brodech u Krásného Dvora, otřesným a trýznivým způsobem.
Krávy nestály na vysoké podestýlce, jak tvrdil obžalovaný, ale brodily se půlmetrovou vrstvou výkalů, která dosahovala až ke spodnímu okraji žlabu. Pracovníci veterinární správy je shledali jako podvyživené s poloviční váhou než má mít zdravý skot. Zvířata neměla dostatek jídla a v zimě ani žádnou vodu. V žalované době od října 2011 do května 2012 v Brodech uhynulo sedm kusů hovězího a další byly poté i v březím stavu odvezeny na jatka.
Minulou středu u Okresního soudu v Lounech vypovídali dva veterináři, kteří dobytek ošetřovali. Jeden z Chomutovska jasně mluvil ve prospěch obžalovaného, až nakonec se do své výpovědi sám zamotal. Naopak druhý veterinář se rozpovídal. S obžalovaným se rozešel v říjnu 2011 pro neshody a neplacení. Ve své dokumentaci pak na žádost soudkyně četl poslední tři zákroky u obžalovaného. V lednu 2011 vyprošťovali tak vyhublou krávu, která uvízla ve žlabu, poté jedné podávali vitamíny a v dubnu pak obžalovaný přivezl tele v autě, které mělo zápal plic a krvavý průjem. „Každou svoji návštěvu jsem obžalovanému říkal, v jakém žalostném stavu jsou, nic k lepšímu se ale nedělo,“ shrnul zvěrolékař. Na jeho pokyn se pak o chov zajímala veterinární správa. Obžalovanému následně bylo uloženo snížení stavu stáda. Ovšem, když Brody navštívili krajští veterináři, zhrozili se a podali na jaře loňského roku trestní oznámení.
Pokud se k soudu dostaví poslední svědek, měl by rozsudek padnout v červenci. Obžalovanému hrozí za týrání zvířat až pět let vězení.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: