Zažádejte si o udělení značky Poohří regionální produkt

před sedmi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Dolní Poohří (red) Destinační agentura Dolní Poohří o.p.s. jako koordinátor značky vyhlašuje pátou výzvu k předkládání žádostí o udělení značky „Poohří regionální produkt®“. Značka patří do celorepublikové sítě Asociace regionálních značek. Žádosti se mohou podávat do tří kategorií, regionální výrobek, služba nebo zážitek.

 

Získaný certifikát platí na dva roky a opravňuje vítězné uchazeče k užívání značky Poohří regionální produkt na všech certifikovaných produktech i propagačních materiálech.
„Cílem značky je přispět k rozvoji místní ekonomiky a udržitelnému cestovnímu ruchu. Značka garantuje původ výrobku, služby, a zážitku v regionu, kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí. Uděluje se výrobkům, službám a zážitkům, které mají v regionu dlouholetou tradici nebo jsou zejména u výrobků převážně z místních surovin. Posuzuje se i podíl ruční práce, jedinečnost ve vztahu k regionu a výjimečné vlastnosti produktu,“ shrnula ředitelka destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná.
Výrobcům značka umožňuje větší propagaci jejich výrobků a otevírá nové možnosti prezentace a prodeje, např. na regionálních trzích. Stejně tak certifikované služby i zážitky, jsou pro turistu jistotou správné volby v regionu. Základním nástrojem propagace jsou společné webové stránky všech certifikovaných produktů www.regionalni-znacky.cz. Koordinátor značky dále propaguje certifikované výrobce na svých akcích, webových stránkách a vydáváním propagačních materiálů a katalogů.
Páté kolo certifikace proběhne 30. března. Podrobné informace pro zájemce o udělení značky včetně žádosti o značku, zásad jejího udělování a užívání a certifikačních kritérií jsou k dispozici na www.dolnipoohri.eu/…alni-produkt, případně je možné požádat o zaslání e-mailem: info@dolnipoohri.eu. Vyplněná žádost včetně povinných příloh musí být doručena na naši adresu nejpozději do 20. Března.
K jednání Certifikační komise je nutné dodat i vzorky posuzovaných produktů (není-li to technicky možné, je potřeba s koordinátorem značky dohodnout jiný způsob prezentace a hodnocení). Osobní představení výrobků, služeb i zážitků žadateli o značku je vítáno.
Zasedání Certifikační komise, která posuzuje udělení značky jednotlivým produktům, proběhne 30. března.
Mezi certifikované regionální produkty patří chrámové pivo ze Žatce, létající kameny a výroku z opuky z ateliéru Eiwan, zábaly Mamavis z Kadaně, pálenky a likéry z Koštic, pivo Kynšperský zajíc, koulování na mlýně v Brloze a produkty Moštárny v Lounech. Oba pivovary jak v Chrámu chmele a piva v Žatci, tak i ten Kynšperský, jsou zařazeny v sekci regionálních zážitků.
Regionální služby nabízí v našem kraji pouze Šenkovna U Zajíce v Kynšperku nad Ohří.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: