Zastupitelstvo řešilo zakladatelskou listinu technické správy, polikliniku i právníka

před pěti roky  |  Zprávy |   0 komentářů
Louny – Velká debata se na zastupitelstvu v Lounech minulé pondělí rozhořela ohledně změny zakladatelské listiny Technické správy města Loun (TSML) s. r. o., k připomínkám došlo i v bodě dotazy zastupitelů a občanů.
Jako první vystoupil se svými dotazy bývalý místostarosta Pavel Csonka. Ptal se vedení radnice, jakým způsobem jsou nyní zajišťovány právní služby města a zda by nešly využívat IT služby Městské policie jiným způsobem než externě. Podle sdělení tajemnice Renaty Čapkové právní zástupce města, který měl smlouvu od začátku roku, odešel z osobních důvodů ještě ve zkušební době. Novým právníkem se stal v prvním kole výběrového řízení druhý v pořadí, jež má zkušenosti z věznice Bělušice. Správu počítačových sítí v současnosti vykonává firma HSC Technik Most, která do Loun na městskou policie dojíždí. Zastupiteli Csonkovi šlo hlavně o to, zda by se nenašla levnější varianta. K dotazu se vyjádřil ředitel strážníků Radek Baláš, s tím že IT služby firma zajišťuje již deset let a náhrady na cestovné si neúčtuje. Letos se plánuje připojení policie k optickým kabelům městského úřadu a poté dojde k odpojení od mostecké firmy. Zastupitel Csonka také apeloval na vedení města, pokud občané vznesou dotaz na jednání městského zastupitelstva a nebude jim možno ihned na místě odpovědět, aby následně odpovědi byly posílány mailem i zastupitelům.
K mikrofonu se poté dostal zastupitel a náměstek hejtmana Stanislav Rybák, který se ptal, proč nebylo vyhověno žádosti Svazu tělesně postižených v Lounech o finance na zaplacení dlužné částky na nájemném, když ani v zápise z rady nebylo uvedeno, zda se žádost zamítá. Podle starosty R. Šabaty se žádosti nevyhovělo z důvodu, že svaz dříve sídlil v domečku pod domovem pro seniory, poté se ale postižení z vlastního důvodu odstěhovali na polikliniku, kde platí nájem dražší. „Město se snaží organizacím, které poskytují služby v Lounech, vyjít vstříc nalezením levnějších nájemních prostor,“ zdůvodnil své tvrzení Šabata.
S dotazem na dražbu budovy polikliniky vystoupil Petr Tyl. „Koncem ledna došlo k opakované dražbě, při níž polikliniku vydražila společnost Honoris, jakmile dojde ke složení financí, společnost si domluví s námi schůzku. Říkali, že budou určitě chtít s radnicí spolupracovat,“ odpověděl starosta.
Hodně se řešilo při změně zakladatelské listiny TSML s.r.o.. S několika návrhy vystoupil Drahomír Faix (KSČM). Chtěl prosadit dosazení za člena dozorčí rady z řady opozice svého kolegu Miloše Chovance, nebo přímo zaměstnance TSML. Ani jeden z těchto bodů ovšem hlasováním neprošel. Z řad ČSSD se nechal slyšet Jan Růžek, který nastínil, že celý návrh, i ten komunistů, je paskvil, a proto sociální demokraté pro něj nebudou hlasovat. Nakonec neprošel bod, upravující možnost zvolení dozorčí rady na 4 roky, ale naopak prošlo schválení volby předsedy rady samotnými členy této dozorčí rady. Michal Kučera z TOP 09 žádal, aby příště tyto návrhy předkládali zastupitelé dříve, aby se tím mohla rada zabývat.
Sedmý bod pronájem a budoucí prodej pozemků pro obchodní centrum TESCO byl z programu zastupitelstva stažen. Brněnská firma DE IURE se minulý týden obrátila na radnici s tím, že pozemky odkoupí a nyní připravuje návrh smlouvy.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: