Zámky lákají na program o Velikonocích

před čtyřmi měsíci  |  Kultura | Volný čas | Zprávy |   0 komentářů

Jimlín, Stekník (caj) Od prvního dubna byla zahájena letošní návštěvnická sezona. Jen zámek Nový Hrad v Jimlíně se pro veřejnost otevře kvůli opravám cest na nádvořích až 16. dubna. Před blížícími se velikonočními svátky chystají zámky Nový Hrad v Jimlíně u Loun, Stekník i Krásný Dvůr bohatý program.

 

Velikonoce oslaví v neděli 16. dubna v Jim-líně. Od 10 do 17 hodin se můžete těšit na středověkou hudbu Musica Canora, šermíře Korbel, lidové písně v doprovodu flašinetu nebo na létající gymnasty Flyingboys. Samozřejmě že nebudou chybět ani velikonoční zvyky či soutěže pro děti. Do zámku projdete po nových cestách, které se přes zimu dočkaly rekonstrukce. Celý areál bude velikonočně vyzdoben. Prostory zámku obohatí výstavy Podstávkový dům a Eleonora ze Schwarzenbergu, rozená princezna z Liechtensteinu.
Zámecký areál ve Stekníku láká hlavně rodiny s dětmi, po celé svátky jara tu můžete hledat velikonočního zajíčka. „Děti pomocí barevných fáborků hledají malovaná vajíčka, na kterých jsou ukrytá slova z tajenky, na konci stezky pak naleznou ukrytého zajíčka a vyzvednou si sladkou odměnu v pokladně zámku. Kartičky s předtištěnou tajenkou si vyzvedněte v pokladně,“ při-blížila program kastelánka Jana Zajíčková.
Zámecké zahrady pro hledání velikonočního zajíčka jsou otevřeny od pátku 14. do Velikonočního pondělí 17. dubna.
Jarmark na zámeckém nádvoří, divadelní představení, sokolník a tvořivé dílny pro děti, takové je lákadlo zámku v Krásném Dvoře na Podbořansku. Velikonoční sobota nabídne od 10 do 16 hodin i dětské prohlídky zámku zaměřené na výstavu Háčkované panenky, která zámek ozdobí až do konce května letošního roku.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: