Za výhružky vypálením půjde mladík před soud

před osmi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Státní zastupitelství podalo lounskému soudu návrh na potrestání mladíka, který vyhrožoval vypálením pizzerie v Žatci. V polovině října tam po potyčce se zákazníky za ne zcela jasných okolností zemřel Rom. Mladík čelí stíhání za nebezpečné vyhrožování. Soud začíná u okresního soudu již tuto středu.

 

Mladík hrozil vypálením podniku na sociální síti Facebook a policie případ vyšetřovala ve zkráceném řízení. „Zdejší státní zastupitelství podalo návrh na potrestání. Jednání je kvalifikováno jako přečin nebezpečné vyhrožování,“ řekl okresní státní zástupce Radim Dragoun. Za tento skutek hrozí mladíkovi až roční vězení nebo zákaz činnosti.
„Byly v tom silné emoce po té smrti v pizzerii. Nic z toho nemyslel vážně. Udělal chybu a chce se za to omluvit,“ uvedl pro server Romea.cz otec obviněného. Mladík je kvůli tomu v kontaktu s probační a mediační službou, která jakožto organizační složka státu směřuje mimo jiné k urovnání sporu mezi obviněným a poškozeným. Policie se k tomuto případu nechce zatím vyjadřovat. „Celá věc nebyla ještě ze strany Policie České republiky ukončena, vhledem k tomu nebudeme poskytovat žádné dílčí informace,“ uvedla Jana Slámová z tiskového oddělení Krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje.
Obvinění mladíka není jediným případem, který v návaznosti na dění po úmrtí Roma policie vyšetřuje. Trestní řízení je vedeno proti jednotkám osob, kdy mimo již uvedenou právní kvalifikaci se jedná o přečiny hanobení národa, rasy, etnické a jiné skupiny a výtržnictví.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: