Za převoz utečenců padly tresty

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Na čtyři a tři a půl roku za mříže poslal minulý týden trestní senát Okresního soudu v Lounech dva muže. Ti podle obžaloby měli nelegálně přivézt jednadvacet osob z Afghánistánu, do Německa ale nedorazili, řidič zřejmě kvůli únavě narazil do dopravní značky u Dobroměřic a zde jejich cesta skončila.

 

Dvaatřicetiletému Jakubovi Šámalovi pomohlo, že se ke svému jednání doznal. Soud k tomu přihlédl a odsoudil ho k čtyřletému trestu se zařazením do věznice s dozorem. Roman Tancoš (41) je podle soudu ten, který celý dovoz uprchlíků z Maďarska, domluvil, pár měsíců před tímto činem pracoval v utečeneckém táboře v Německu a mohl tak vše domluvit. Soud ho potrestal tří a půlletým trestem, který si odpyká ve věznici s ostrahou. Proti rozsudku se na místě odvolal, celou věc tedy bude řešit Krajský soud v Ústí nad Labem.
Podle obžaloby státní zástupkyně měli Tancoš a osoba pod přezdívkou Viky v červenci 2015 organizovat převoz uprchlíků. V Mostě si vypůjčili dodávku, a jelikož Tancošovi dlužil Šámal nějaké peníze, domluvili se, že budou převážet „nábytek“ z Maďarska. „Vše bylo pod nátlakem Tancoše, vyhrožoval mi, že když nepojedu, budu mít velký problém. Měl mi smáznout dluh a ještě jsem si měl vydělat tisíc euro,“ vypovídal před soudem Šámal. Do dodávky mu pak v Budapešti nastoupilo jednadvacet osob, které se tísnily v malém prostoru. „Od začátku jsem věděl, že jedu pro lidi, jen v telefonátech jsme se bavili o nábytku. Bál jsem se o nevlastní dceru, proto jsem jim na to kývnul,“ dodal Šámal, který si v současné době odpykává ve věznici předešlý trest.
Tancoš se k ničemu nepřiznal, tvrdí, že je nevinný. „Nevím, proč mě do toho zatahuje, o ničem nevím,“ vypověděl u soudu. Osobu s přezdívkou Viky se bohužel policistům nepodařilo vypátrat.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: