Z bývalé věznice možná sociální byty

před osmi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec (fia) Žatec hledá využití pro budovu bývalé vojenské věznice v ulici Obránců míru. Pokud by se městu podařilo přestavbu z větší části financovat s pomocí dotace, mohly by tam vzniknout sociální byty. Další variantou je budovu pronajmout a využít pro pořádání takzvaných únikových her,  fyzických dobrodružství, při kterých se musejí hráči dostat ve stanoveném čase z objektu, řekla starostka Žatce Zdeňka Hamousová. „Zastupitelé již schválili změnu územního plánu, která by vybudování sociálních bytů umožnila. Odhadujeme ale, že by rekonstrukce věznice stála téměř 20 milionů korun. A není zatím jasné, jak velkou část by se podařilo získat z dotace,” řekla starostka Hamousová. Rozhodující bude také povinná udržitelnost projektu. Podle některých výkladů by to mohlo být až třicet let, což je pro záměry nepřijatelné.

 

Celkem by v budově mohlo vzniknout osm malometrážních bytů, které by vlastnilo i spravovalo město. Vhodný dotační titul chce město hledat v Integrovaném regionálním operačním programu nebo u Ministerstva práce a sociálních věcí. „Druhá navrhovaná varianta je objekt pronajmout. Již jsme jednali se zájemcem, který by zde mohl vybudovat takzvanou zážitkovou únikovou hru,“ doplnila starostka. V únikové hře jsou hráči „uvězněni” v objektu, z něhož se musí dostat vyřešením různých hádanek, šifer a hlavolamů. Únikové hry často využívají právě ponurého prostředí bunkrů a dalších nevyužívaných prostor. Motivy jednotlivých her jsou často inspirovány horory nebo detektivními příběhy, zahrát si je můžete téměř v každém větším městě.
Třípodlažní budova bývalé vojenské věznice v Žatci byla v letech 1985 až 1991 zrekonstruována. Armáda ji opustila v roce 2004 a ministerstvo obrany objekt bezplatně předalo městu. Město věznici několikrát neúspěšně nabízelo k prodeji, v současné době je objekt nevyužívaný a chátrá.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: