Výrobce výztuh pneumatik zaměstná osmdesát lidí

před devíti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec (ks, lus) Jihokorejská společnost Kiswire oficiálně představila nový závod na výrobu patního lanka v žatecké zóně Triangle. V letošním roce zaměstná osmdesát kvalifikovaných pracovníků z regionu ve výrobních i administrativních pozicích. V české továrně bude vyrábět patní lanka – vysokopevnostní ocelové bronzem pokovené dráty, které slouží jako výztuha pneumatik pro automobily. Slavnostního otevření a první prohlídky nového provozu v Žatci se zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček i starostka Žatce Zdeňka Hamousová.

„Těší nás, že se nám projekt podařilo zrealizovat v relativně krátkém čase a za profesionální podpory všech zúčastněných subjektů v čele s Ústeckým krajem, městem Žatec, dalšími přilehlými municipalitami a příslušnými úřady. Ostrý provoz plánujeme spustit po získání potřebných povolení, očekáváme ho v dubnu 2017. Základní tým máme sestavený a na začátku příštího roku začneme nabírat operátory výroby do směnného provozu,“ řekl Václav Skála, jednatel Kiswire Cord Czech.  „Jsem velmi rád, že se společnost Kiswire rozhodla právě pro Ústecký kraj. Každý nový investor, který přivede do našeho kraje nejen svůj podnikatelský zájem, ale také nová pracovní místa, je u nás vítán. Jde o další významnou společnost v naší průmyslové zóně,“ sdělil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Kiswire je bude dodávat nejvýznamnějším výrobcům pneumatik napříč Evropou, mezi její největší zákazníky patří firmy Continental, Hankook, Michelin, Pirelli a další renomované značky.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: