V ulicích přibývají červené kontejnery

před devíti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů
Okres Louny – Od začátku roku 2016 je po celé České republice o 300 červených kontejnerů více. Celkem jich tedy již je 2 552. Staré elektrozařízení totiž nepatří do směsného odpadu, kam jej běžně vyhazujeme, ale do červeného kontejneru. Odtud je nebezpečný elektroodpad svezen na třídicí a zpracovatelské linky. Víte, že již v České republice dosahuje 80 % zpětného materiálového využití?

 

 

A jak jsme na tom v našem kraji? V Ústeckém kraji je 163 červených kontejnerů. Například v Podbořanech jsou umístěny tři kontejnery – v Mírové, Dukelské a Komenského ulici. Dále najdeme červené kontejnery v Kryrech, Vroutku, Holedeči, pět kontejnerů v samotném Žatci, šest v Lounech, po jednom také v Cítolibech, Slavětíně a Libčevsi.
„Staré elektro obsahuje látky s negativními účinky na lidské zdraví – kadmium, rtuť, chrom a další. U baterií ve spotřebičích navíc hrozí riziko samovznícení,“ uvádí mluvčí Asekolu Martina Ďaďová důvody, proč staré elektropřístroje neskladovat doma a třídit elektro od směsného odpadu.
Do červeného kontejneru patří veškeré drobné elektrozařízení: telefony, počítače, laptopy, elektrické nářadí a hračky, domácí kuchyňské i koupelnové spotřebiče, tužkové baterie a další podobné předměty. Rozměr vhozu je 40×50 cm.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: