Veterinární lékařka přednášela na zemědělce

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec (bie) Obchodní akademie a Střední odborná škola zemědělská a ekologická v Žatci uspořádala 8. března přednášku s Lucií Ottovou, specialistkou na koliky koní a koňskou chirurgii. Studenti oboru Agropodnikání se seznámili s praktickými zkušenostmi veterinární medicíny z osobních poznatků doktorky Ottové, která vykonává svou praxi jak v našem regionu přímo u svých koňských pacientů, tak na veterinárních klinikách v Brně, Heřmanově Městci, ale také zahraničí na německých klinikách Tierklinik Lüsche a Tierklinik Wahlstedt.

 

Studenty doktorka seznámila s nemocemi zažívacího traktu. Zaměřila se na nemoci trávicí soustavy koní – kolikového onemocnění, sdělila rady ohledně prevence, příznaků, medikace a celkové léčby tohoto druhu onemocnění. V rámci přednášky byly použity prezentace s konkrétními případy onemocnění a jejich řešení. Studenti se hlavně dozvěděli, jak důležitá je včasná diagnostika a léčba tohoto onemocnění. Kolikové onemocnění stojí totiž ve statistikách v úmrtí koní na prvním místě.
Přednáška rovněž studentům objasnila, jak vypadá práce veterinárního lékaře v terénu a na veterinární klinice. Dále je motivovala k bližšímu poznání veterinární medicíny a někteří z přítomných studentů proto absolvují prázdninovou praxi právě u ní.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: