Veltěže se pyšní novým obecním domem

před čtyřmi roky  |  Kultura | Volný čas | Zprávy |   0 komentářů
velta-lle-nahled Veltěže – Investici ve výši 15 miliónů korun si vyžádalo přebudování bývalé budovy školy na Multifunkční objekt ve Veltěžích. V sobotu se pak při velké slávě sešlo mnoho obyvatel, ti starší zde ještě sedávali ve školních lavicích, si přišli nové prostory očíhnout. Dětem se líbilo dětské hřiště, které bude sloužit pro místní mateřskou školu. Starostka obce nedávno jmenovala ředitelku mateřinky Alenu Havránkovou. Více snímků ze slavnosti zde.
V přízemí našly zázemí kanceláře obecního úřadu a sál pro pořádání různých kulturních akcí. První patro zabrala školka s vybavenou kuchyní, ta bude vařit i pro místní obyvatele. Knihovnu a archiv pak najdete v podkroví. „Zatím čekáme, jak nám vyjde dotace, abychom mohli na schody zabudovat plošinu do horních pater pro vozíčkáře,“ vypočítávala starostka obce Věra Posledníková.
Většinu investiční akce pokryla dotace od Státního zemědělského intervenčního fondu, obec na vybudování Multifunkčního domu obdržela 8,7 milionu korun. „Velkou zásluhu má na celé rekonstrukci obec, dobře formulovala své požadavky. Jednalo se o druhou velkou investiční akci v posledních letech. Předtím to byla čistírna odpadních vod a kanalizace,“ sdělil stavební dozor František David.
Zápis do mateřské školky probíhá právě v tomto týdnu. Školka pojme dvacet pět dětí. Atypický nábytek v různých barevných kombinacích vyrobil na míru Zbyněk Filip.
Na hřišti bylo pro děti připraveno plno soutěží, odpolednem provázali šašek a Pat a Mat. Pro dospělé zahrála kapela Miroslava Laksy. Všichni návštěvníci navíc obdrželi občerstvení a pití zdarma.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: