V Tuchořicích nejde o žádný zamřížovaný dům

před čtyřmi roky  |  Kultura | Volný čas |   0 komentářů
p7208517-nahled Tuchořice – Již třetí rok za sebou se v areálu tuchořického zámku, kde sídlí Domov „Bez zámků”, konal v pátek 19. a v sobotu 20. července stejnojmenný festival. Pořádal ho právě Domov „Bez zámků” a Městská knihovna Louny. Hlavním cílem festivalu je společné potkávání zdravých a handicapovaných lidí. Více snímků z festivalu najdete zde.
„Festival má ukázat, že Domov „Bez zámků” je normální místo k bydlení a ne nějaký zamřížovaný dům, kam by se lidé měli bát vstoupit. Mají možnost si Domov prohlédnout, setkat se s našimi klienty a zjistit, kdo tady žije a jak,“ přiblížil myšlenku festivalu ředitel Domova Martin Nuhlíček. Právě toto setkávání bylo důležitým prvkem tradiční součásti festivalu – akce Daruj radost. Ta byla jednou z příležitostí pro zdravé i postižené návštěvníky, jak spolu navázat komunikaci a seznámit se. Obyvatelé domova v Tuchořicích a klienti sociálně terapeutické dílny Jeroným při Městské knihovně si vymysleli svůj dárek, který jim přinese radost, někteří ho také výtvarně ztvárnili. „Seznam dárků byl k nalezení na webových stránkách lounské knihovny. Každý si tak mohl vybrat dar pro konkrétního člověka a zarezervovat si ho,“ popsala ředitelka knihovny Dagmar Kučerová. Předání darů proběhlo v sobotu odpoledne. Obdarovaní měli z dárečků obrovskou radost.
Organizátoři pro příchozí přichystali po oba dny bohatý program. V pátek ho po 18. hodině zahájil Divadelní soubor Domova bez zámků. Poté vystoupili mimo jiné taneční soubor Roztančený vozíček, který působí při TK Boubelky v Lounech, Hájští kohouti a Pavel Jonák. V sobotu otevřeli program loutkoherci ze Stálého loutkového divadla v Lounech, představili se také klienti STD Jeroným, skupina Paralet, soubor Tuchoholki či britská skupina The Silver spoons. Tečku za festivalem představovalo promítání filmů z produkce Domova „Bez zámků”.
Všichni účinkující vystoupili bez nároku na honorář. O vybrané finanční prostředky ze vstupného a z dobročinného jarmarku, se oba pořadatelé podělí rovný dílem. Domov částku stejně jako v loňském roce použije na zaplacení krmiva a veterinární péče pro zvířata v jejich zooparku a na jeho provoz. Knihovna nyní šetří na vydání nové knihy, takže výtěžek půjde podobně jako vloni na její uvedení do života.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: