V sobotu proběhne 8. ročník Keltského telegrafu

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Lounsko – Na třech kopcích na Lounsku a dalších dvou na Podbořansku se v sobotu rozhoří ohně. Čeká nás již 8. ročník Keltského telegrafu.

 

Vždy večer v první jarní sobotu se skupiny lidí vydávají na vrcholy významných kopců a navzájem se spojují pomocí světelného signálu, který se vysílá z jednoho stanoviště na druhé po dohodnutých trasách napříč krajinou. Dochází k mystickému propojení všech účastníků i k napojení přesahujícímu běžný myšlenkový prostor dnešních lidí. V letošním roce se na vrcholy významných kopců skupinky takzvaných Čertů vydají v sobotu 25. března. Oheň na Rané se má rozhořet ve 20.20 hodin.
V okrese Louny by se ohně v sobotu měly rozhořet na Rané, Blšanském Chlumu a Číčově na Lounsku, dále na kopci se zříceninou hradu u Petrohradu a na vrchu Rubín u Podbořan.
Z více jak 240 přihlášených míst Keltského telegrafu pro letošní rok organizátoři sestavili trasy pro letošní telegraf. Z části kopírují již vyzkoušená spojení. Trasy byly sestaveny s pomocí výškopisu. Z velké části se podařilo seřadit stanoviště tak, aby na sebe viděla. Jsou však místa, kde to členitost terénu a nízká hustota stanoviště nedovoluje. „Připomínám, že hlavním smyslem Keltského telegrafu je návrat k Matce Zemi s přicházejícím jarem, jenž vrací světlo do krajiny, což i my symbolicky činíme předáváním světelného signálu, který, putujíce mezi lidmi, je vzájemně propojuje. A to je další z poselství této akce – obnovení spojení mezi lidmi na duchovní úrovni. Proto k telegrafování přistupujte s láskou, pokorou, laskavostí i soucitem. Stejně jako my potřebujeme tuto Zemi, potřebuje i ona nás a potřebujeme se, ač se to nezdá, i my všichni navzájem,“ uvedl za organizátory Vlastimil Hela, Koordinátor Keltského telegrafu.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: