V Podbořanech uklízeli žáci i turisté, ve Vroutku ve čtyřech lidech posbírali 1,2 tůny odpadků

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořansko (až, jh) „Ukliďme svět, ukliďme Česko“, tak vybízí dobrovolnická akce k úklidu černých skládek a nepořádku. Uklízet můžeme všichni po celý rok, ten hlavní úklid po celém území České republiky však proběhl v sobotu 8. dubna. V Podbořanech se k organizaci úklidu přihlásili místní turisté, Gymnázium a Střední odborná škola Podbořany a 1. Česká společnost.

 

V týdnu před hlavním úklidem se žáci Střední odborné školy vrhli na nejvíce problematická místa, vyčistili okolí školy, alej u potoka, Schillerův park a cyklostezku z Hluban do Buškovic. Celkem naplnili odpadem 30 pytlů. Do úklidu se zapojil i spolek Malý Kevin, který pomohl vyčistit starý park za Billou.
Na sobotu připravili podbořanští turisté za přispění města Podbořany a několika místních firem pro všechny dobrovolníky občerstvení v podobě opékání buřtů u hlubanské tvrze. Tam totiž končily všechny trasy úklidové akce. Zúčastnili se nejen místní turisté, ale i žáci podbořanského gymnázia a opět pomohly i děti ze spolku Malý Kevin. Posbíralo se asi 400 kg odpadu, převážně plastové lahve a obalový materiál, to naplnilo 20 pytlů. Zatímco si děti v cíli pochutnávaly na výborných lineckých medailích, dospělí si sdělovali dojmy z úklidu, např. neskrývali údiv nad tím, kolik odpadu se nachází na dětských hřištích.
Také ve Vroutku se v sobotu uklízelo, i když letos se do akce zapojilo méně dobrovolníků než např. loni. „Úklidové akce se zúčastnili čtyři dobrovolníci, kteří nicméně posbírali přibližně 1200 kg odpadu. Uklízeli jsme zejména podél polních cest ve Vroutku,“ sdělil tamní starosta Jaromír Kubelka.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: