Upoutávky na Žatecké noviny č. 4, které vychází v úterý 31. ledna 2017

před sedmi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

 

Žatec je vítězem krajského kola soutěže historické město roku
Žatec (mch) Minulý týden byl Žatec vyhlášen jako vítěz soutěže o titul Historické město roku. Titul byl městu udělen za nejlepší přípravu a realizaci v rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón.

 

 

 

Malé obchůdky postupně mizí
Žatec (mch) Když se půjdete projít po městě, určitě si všimnete, že všude přibývá prostor k pronájmu. Je to dáno i tím, že zaniká spousta obchodů a obchůdků, které dlouhá léta fungovaly. Po jejich velkém rozmachu v devadesátých letech, nastal pomalý útlum. Mnohé z nich dlouhá léta pouze živořily, a tak se řada majitelů rozhodla stáhnout rolety už napořád.

 

Soud potrestal gynekologa podmínkou za smrt pacientky
Louny (caj) K třicetiměsíční podmínce odsoudila ve středu soudkyně Okresního soudu v Lounech lékaře Ivana Špenika (62) z Podbořanska. Podle rozhodnutí trestního senátu svou nedostatečnou péčí o pacientku Ivetu Souškovou (42) včas neodhalil začínající rakovinu. Přitom při raném odhalení karcinomu děložního čípku je míra vyléčení téměř stoprocentní. Zároveň soudkyně vynesla trest nároku za nemajetkovou újmu poškozené rodině.

 

 

Chybí lékaři
Žatec (mch) Na žatecké poliklinice je už delší čas výrazně omezen provoz vyšetření sono, své o tom vědí všichni pacienti, kteří mají problém s břichem, klouby, štítnou žlázou a podobně. Problém však není jen u nás, řeší ho i v okolních městech, je to dáno nedostatkem lékařů pro tento obor.

 

 

Rekonstrukce ještě nějaký čas potrvá
Žatec (mch) Část ulice Bratří Čapků bude mít již brzy nové chodníky a vozovku. Její rekonstrukce, která město vyjde podle výběrového řízení na tři miliony tři sta osmdesát tisíc korun, úspěšně pokračuje.

 

 

Své povinnosti někteří pejskaři nedodržují
Žatec (mch) Blíží se březen a s ním i povinnost platit místní poplatky za všechny psy, kteří jsou starší než tři měsíce. Pokud si mazlíčka pořídíte, musíte ho do patnácti dnů přihlásit na městském úřadě. Částka se vypočítá podle počtu měsíců, které zbývají do konce roku. V Žatci jsou pro pejskaře vyhrazeny tři lokality, kde mohou nechat vydovádět své miláčky, aniž by museli být připoutání na vodítku.

 

 

Nemocnice dostala finanční  dar, zakoupí nové přístroje
Žatec (lus) Finanční dar ve výši 100 tisíc korun věnovala dětskému oddělení žatecké nemocnice firma Sidat. Dar je určen na nákup pulzního oxymetru Masimo, infuzní pumpy Volumatic Afilia a dovybavení nemocničních pokojů pro děti televizemi.

 

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: