Upoutávky na Lounský press č. 3, který vychází 25. ledna 2017

před sedmi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

 

Město zrušilo vývoz popelnic jednou za dva týdny
Louny (lus) Množství odpadu v Lounech narůstá. Kontejnerová stání na řadě míst vypadají někdy spíše jako skládka, někteří lidé místo zaplacení popelnic u svého domu či bytu dávají odpadky do popelnic jiných občanů. Popelnice tak bývají přeplněné a na sídlištích vzniká nepořádek. Nový ceník svozu komunálního odpadu v Lounech tak přinesl kromě mírného zdražení také pro některé z obyvatel nemilé překvapení. Radnice totiž nechala zrušit svoz odpadu jednou za dva týdny. Odpadu je ve městě prý tolik, že tento svozový interval je prostě málo.

 

 

 

Kvůli obalu na květináč muže zbili a okradli
Louny (caj) Z loupeže, vydírání nebo omezování osobní svobody obžaloval státní zástupce v Lounech tři mladé muže (21, 30 a 31). Poškozenému se měli podle obžaloby vloudit do domu a požadovat finanční odškodnění za údajnou krádež na hřbitově. Jeden z obžalovaných totiž poškozeného nařkl, že mu ukradl z rodinného hrobu ve Skupicích květináč a sošky.

 

Zámek pátrá po šesti obrazech
Jimlín (lus, pav) V letošním roce slaví v Jimlíně dvě významná výročí. Bude tomu přesně 750 let od první písemné zmínky o rytířích z Jimlína a tedy obci jako takové, ale také 250 let od chvíle, kdy Schwarzenbergové zakoupili zadlužené a válkou poničené novohradské panství. Vedení zámku chce při této příležitosti uvést jeho prostranství do podoby tehdejších časů. Právě proto zámek shání původní vybavení zámku, včetně šesti obrazů.

 

 

Kauza ukončeného utkání pokračuje u odvolací komise
Postoloprty (ls) Předčasně ukončené utkání týmů Dobroměřice a Postoloprty v září loňského roku bude mít ve středu 25. ledna pokračování v Praze na Strahově. Tam se zástupci fotbalistů Postoloprt vydají k odvolací komisi FAČR. Utkání 1. A třídy ukončil 17. září hlavní rozhodčí Kamil Bretschneider v 52. minutě pro nezpůsobilost pomezního rozhodčího Pavla Janečka. Ten byl podle dalšího vyšetřování pod vlivem alkoholu.

 

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: