Upoutávky na Lounský press č. 14, který vychází ve středu 12. dubna 2017

před čtyřmi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

 

Rekonstrukce hlavního pavilonu vrátí výstavišti glanc
Louny (caj) Hrstka občanů se přišla seznámit s návrhem rekonstrukce hlavního pavilonu na lounském výstavišti. Setkání uspořádalo vedení města a pozvalo architekty Ondřeje Tučka a Janu Kusbachovou, kteří vizi ve velké zasedací místnosti minulou středu představili.

 

 

 

K zápisům dorazily tři stovky dětí
Louny (lus) Přes tři sta budoucích školáků dorazilo během pátku a soboty k zápisům v pěti základních školách v Lounech. Konečná čísla přijatých dětí na konkrétní školy budou však známá až po 19. dubnu, kdy proběhnou dodatečné zápisy.

 

 

Strážníkům pomůže s toulavými kočkami odchytová klec
Louny (caj) K plošné kastraci toulavých koček přistoupila radnice v Lounech. Problém s toulavými kočkami se řeší již delší dobu. Komise životního prostředí doporučila již ke konci srpna loňského roku provádět kastraci koček plošně.

 

 

Smrtelný úraz
Louny (lus) K tragické události došlo minulé úterý v objektu bývalého skladu chmele v Lounech u Luny. Krátce před desátou hodinou se tam po pádu z výšky zabil 24letý muž z Loun.

 

 

Festival Jeden svět nabídl zajímavé dokumenty
Festival dokumentárních filmů Jeden svět úspěšně proběhl. Od úterý do soboty měli zájemci možnost zhlédnout některý z nabízených filmů v netradičním prostředí. Festival začal v Lounech v úterý 4. dubna a v pěti dnech nabídl na sedmi promítacích místech devět filmů a zajímavé hosty.

 

 

Archeologové zkoumají úsek budoucí dálnice u Postoloprt
Postoloprty (lus) Loni v září začala stavba dalšího úseku dálnice D7. Jedná se o zkapacitnění úseku Postoloprty – Bitozeves, která má zpoždění již šest let. Tento úsek je jedním ze souboru staveb dálnice v Ústeckém kraji, který tvoří spojení Prahy se severními Čechami a dále se Saskem.

 

 

Podpořili mladé hasiče
Louny (lus) Předání darů mladým hasičům pro okres Louny a dalších šest v Ústeckém kraji proběhlo v sobotu dopoledne v prostorách lounského muzea hasičského záchranného sboru. Vybavení pro hasiče v hodnotě milionu korun věnovala Nadace ČEZ.

 

 

Výstava vstupuje do třetí dekády
Louny (tz) Veletrh Dům a zahrada vstupuje do další sezony se vší parádou. Jarní veletrh, který proběhne 13. až 16. dubna, je jistotou na výstavišti v Lounech. Výstava je aktuální přehlídkou novinek z oblasti zahrady, stavby a bydlení. Všichni zahrádkáři, chalupáři, stavitelé, kutilové, prostě milovníci hezkého bydlení si přijdou na své při jarní prodejní akci, kde si mohou nakoupit sadbu, osivo, okrasné i užitkové rostliny, ovocné stromky, zahradní mechanizaci, zahrádkářské potřeby, ale nejen to. Připraveno je zde vše, pro vylepšení vašeho obydlí od podlahy až po střechu.

 

 

Školáci v soutěži vyhráli výlet do zábavného parku
Louny (pet, lus) Společnost Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK) připravila k nedávnému Světovému dni vody soutěž pro družiny základních škol Ústeckého a Libereckého kraje. Úkolem žáků prvních a druhých tříd bylo namalovat obrázek na téma příběhu, který jim v družinách četly paní vychovatelky z knihy.

 

 

Retro pokojíčky pro panenky v Peruci
Peruc (jav) Kouzelné retro pokojíčky pro panenky a další historické hračky představí návštěvníkům Muzeum české vesnice v Peruci. Výstava se společně se zdejší stálou expozicí venkovské hmotné kultury slavnostně otevírá na Velký pátek 14. dubna od 14 hodin.

 

Více informací a celé články najdete v tištěném vydání Lounského pressu

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: