Upoutávky na Lounský press č. 13, který vychází ve středu 5. dubna

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

 

V okrese se hledají zubaři. Zn. Spěchá
Louny (lus) Sehnat v okrese Louny zubaře, který přijímá nové pacienty, je v posledních několika měsících „nadlidský úkol“. V Lounech během několika měsíců své působení ukončili čtyři zubaři, další skončil v Postoloprtech. Noví, kteří by převzali jejich praxe, se zatím nehlásí. Vysoký počet pacientů z celého okresu ošetřuje víkendová zubní pohotovost, která funguje na lounské poliklinice od roku 2012.

 

 

 

Branný závod v Cítolibech
Sedmý ročník branného závodu O Pohár starosty městyse Cítoliby se v sobotu uskutečnil v Cítolibech. Závod pořádali tamní hasiči a zúčastnilo se ho 38 pětičlenných hlídek z deseti hasičských sborů. Na trati mladí hasiči plnili disciplíny požárnické všestrannosti, tradiční i netradiční.

 

 

Řidiči linkových autobusů chtějí stávkovat ve čtvrtek 6. dubna
Ústecký kraj (ryt, lus) Stávka řidičů linkových autobusů kvůli nízkým mzdám se má uskutečnit tento čtvrtek 6. dubna. Odbory ji plánují jako celorepublikový protest po dobu 24 hodin od půlnoci do půlnoci. Po jednání předsednictva Odborového svazu dopravy to řekl předseda svazu Luboš Pomajbík.

 

 

Většina domácností využila nabídku na levnější teplo
Louny (lus) Osmdesát procent domácností v Lounech, které odebírají teplo od společnosti Energie Holding, která dodávky tepla zajišťuje, využilo nabídky možnosti ušetřit. Výhodnou nabídku společnost představila více než před rokem při uzavření pětileté smlouvy.

 

 

Odpovídaly na otázky seniorů
Louny (caj) Členky sociální a bytové komise při Radě města Louny přijaly pozvání mezi seniory. Jana Černá, Jaroslava Hacklová a Mária Primáková seznámily v senior klubu přítomné s činností komise a zodpovídaly na četné dotazy.

 

 

Třídílná škola nabídne pohled do světa čajů
Louny (kat) Všichni znají zelený, černý a ovocný čaj. Víte ale, že ovocný čaj ve skutečnosti čaj není? Nepochází totiž z rostliny Camelia sinensis – čajovníku. A slyšeli jste už o oolongu a Pu Erhu, ale nejste si přesně jistí, co si pod těmi slovy představit? Nebo už o čaji povědomí máte, ale chcete své znalosti prohloubit a dozvědět se i pár drbů z čajového světa? Zjistit to můžete v lounské čajovně.

 

 

Ukliďme svět, ukliďme Česko
Lounsko (caj) Dobrovolnická akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, při níž můžete pomoci s očistou přírody, je naplánována na tuto sobotu 8. dubna. Vloni pomáhalo 86 210 dobrovolníků při 2066 akcích po celé České republice. Do letošního ročníku se zapojí i některé obce v našem okrese.

 

 

Proinvestují sto osm milionů
Lounsko (caj) Teplejší počasí dovolilo rozjet rekonstrukce a obnovu majetku i vodohospodářům. Kopat se začalo v Lounech v ulici Slovenského národního povstání, dočkají se i v Libčevsi nebo v centru Postoloprt.

 

 

Hejtman předá dary určené mladým hasičům
Louny (lus) Předání darů od Nadace ČEZ Distribuce v hodnotě milionu korun se uskuteční v sobotu dopoledne v budově Hasičské stanice v Lounech.

 

 

Žatečtí vojáci obsadili výcvikový prostor v Doupovských horách
Doupov (šin) Čtrnáctidenní komplexní výcvik absolvovali v závěru března příslušníci 41. mechanizovaného praporu ze Žatce ve Vojenském újezdu Hradiště v Doupovských horách.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: