Tygřík Bobo dostal ke křtinám dort

před čtyřmi roky  |  Volný čas | Zprávy |   0 komentářů
p8239154-nahled Veletice – Pětiměsíční tygr Bobo slavil minulý pátek ve Veleticích své křtiny. Za kmotry mu šli doc. MUDr. Martin Oliverius z pražského institutu IKEM a herec Jiří Krytinář. Oba svému kmotřenci popřáli, aby dobře prospíval, což Bobo splňuje. Narodil se 18. března 2013 a nyní v pěti měsících váží 30 kilogramů a měří 30 centimetrů. Více snímků ze křtu najdete zde.
Vzhledem k tomu, že jeho otec je největším tygrem v České republice, dá se předpokládat, že i z Boba vyroste opravdu veliký „kocour”. V dospělosti by mohl vážit okolo 350 kg. Majitel Jaroslav Káňa s manželkou ho již nyní cvičí a připravují pro vystupování na veřejnosti a pro filmování. „Bobo je velmi šikovný a učenlivý,” pochválil ho Jaroslav Káňa. Již nyní s ním vystupuje na různých akcích i ve školách, aby si Bobo mimo jiné zvykal na lidi. „Je potřeba, aby zvíře mělo určitý režim,” vysvětlil Jaroslav Káňa. Kromě Boba chová také tygřici Čiko, lva Leona, ocelotku Elišku a medvědy.
Bobo je tygr ussurijský. Ti byli téměř vyhubeni, ve volné přírodě žije necelých tři sta jedinců většinou na Dálném východě a několik na severu Číny. V zajetí jich žije asi 1500. Tygr dokáže vyvinout rychlost až 80 kilometrů v hodině.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: