Tragédie na Doupově: Myslivec tam zemřel po střelném zranění

před dvanácti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořanský Rohozec (red) K tragédii došlo v noci z neděle na pondělí ve vojenském prostoru Hradiště u Podbořanského Rohozce. Na následky střelného zranění tam zemřel myslivec.

 

S transportem vážně zraněného myslivce pomáhali v noci z neděle na pondělí hasiči z karlovarské stanice, kteří o události v pondělí 26. 9. ráno informovali.
Událost se stala ve vojenském prostoru Hradiště u Podbořanského Rohozce. Myslivec tam utrpěl střelné zranění v nepřístupném terénu, kam nebylo možné se dostat s žádnou záchranářskou technikou. Na místo tak vyjeli i karlovarští hasiči s terénní čtyřkolkou.
Muže, který zranění na místě podlehl, s použitím čtyřkolky odvezli z lesa na přístupovou cestu. Co přesně se v lese v noci stalo, vyšetřuje policie.
„Dva myslivci, otec a syn, dohledávali postřelený kus spárkaté zvěře, přičemž došlo ke střelnému poranění staršího muže, který zranění na místě podlehl," upřesnila mluvčí policie Kateřina Böhmová. Událostí se zabývají kriminalisté z Karlových Varů. Věc je kvalifikována jako podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. „Okolnosti střelby jsou předmětem dalšího prověřování. Za usmrcení z nedbalosti může soud uložit trest odnětí svobody na 1 rok až 6 let,“ dodala policejní mluvčí.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: