Strážníkům pomůže s toulavými kočkami odchytová klec. Lounská radnice zahájila kastraci ve městě

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – K plošné kastraci toulavých koček přistoupila radnice v Lounech. Problém s toulavými kočkami se řeší již delší dobu. Komise životního prostředí doporučila již ke konci srpna loňského roku provádět kastraci koček plošně. Kastrace koček se praktikuje již v mnoha městech republiky, například v Praze, Chebu, Děčíně a Zlíně. Jedná se o humánní způsob, jak řešit problematiku toulavých koček na území města.

 

Do výběrového řízení na kastraci toulavých koček v Lounech zaslali nabídky na radnici tři veterináři. S nejnižší cenou byl vybrán Jiří Mareš, za kastraci kočky mu bude zaplaceno 575 korun a za kastraci kocoura radnice zaplatí 399 korun. Cena zahrnuje i pokastrační péči, poté bude zvíře vypuštěno do původního teritoria.
„Celá tato akce je založena především na náhodných odchytech hlavně za pomoci občanů. Ve spolupráci s Městským úřadem Louny se strážníci pokusí i o odchyt koček za pomoci odchytové klece. Tu nově lounská radnice objednala minulý týden, její cena je stanovena na 4 500 korun. Strážníci nedělají žádný cílený odchyt toulavých koček a to proto, že to v reálu není možné. Toulavé kočky se nedají jen tak chytit a strážníci mají i jiné důležitější úkoly. Kastrace toulavých koček bude postupně probíhat na celém území města, v počátku se jedná o sídliště Nad Tratí, konkrétně lokalita U Pramene,“ popsal odchyt ředitel Městské policie v Lounech Radek Baláš.
Radnice prosí občany, aby své domácí kočky nevypouštěli na veřejná prostranství, nebo je označili – obojkem, čipem, tetováním či nějakým vrubem v uchu, aby se předešlo případným nedorozuměním. V případě nálezu toulavé kočky, prosím, kontaktujte městskou policii na telefonním čísle 156. Jednotlivé termíny a lokality odchytu budou postupně zveřejňovány na webových stránkách města.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: