Strážníci odcházejí, město jim přidá peníze

před osmi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Nedostatek strážníků u městské policie musí řešit v Lounech. Vedení města spolu s ředitelem městské policie hledá možnosti, jak současné strážníky udržet a také přilákat nové zájemce. Jedním z opatření má být zvýšení platů. Někteří strážníci opouštějí městskou policii právě kvůli nízkým platům ve srovnání s Policií ČR nebo Armádou ČR. Během loňského roku odešli od lounské městské policie čtyři strážníci, letos sbor opustí další tři.

 

V plném počtu má být lounských strážníků v přímém výkonu služby osmadvacet, další tři lidé jsou ve vedení. Kvůli novele zákona, která určuje, že strážník musí mít maturitu, na začátku letošního roku klesl počet strážníků v Lounech na dvacet čtyři. Ke konci letošního roku bude u městské policie pracovat 21 strážníků. Chybět jich bude sedm. „Slouží minimálně jeden člověk ve stálé službě a tři venku, což plníme. Jsme ale na hranici možností a situaci musíme stabilizovat,“ řekl Radek Baláš, ředitel městské policie.
Noví strážníci se ale hledají těžko, i přesto že městská policie snížila nároky na jejich fyzickou kondici. Jdou za lepšími nabídkami, které nabízí například armáda. „S vedením města připravujeme kroky, které budou směřovat ke stabilizaci sboru a počtu strážníků. Mají vést k tomu, aby současní strážníci neodcházeli a abychom přilákali nové,“ dodal ředitel.
Jedním z kroků je zvýšení platů řadových strážníků o dva tisíce korun. Zvýšení je formou příplatků za rizikovost a příplatek za směnnost.
Tuto změnu ale musí schválit zastupitelé. V současné době si strážník lounské městské policie vydělá kolem dvaceti tisíc korun, záleží na odpracovaných směnách.
Příplatky ale nejsou jediným krokem, které město a policie připravuje. Dalšími motivačními kroky, které by měly být strážníkům nabídnuty během příštího roku, jsou různé bonusy. „Strážníci by chtěli například volné vstupné do plavecké haly, kterou ale nyní nemáme. Uvažujeme o poukazech do lázní, řekněme na prodloužený víkend. Kdyby strážník chtěl, mohl by si tam, ovšem už na své náklady, vzít s sebou partnerku,“ vysvětlil starosta města.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: