Stavbu Nexenu brzdí neznámý spolek z Opavy

před devíti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Výstavba korejské společnosti Nexen Tire v zóně Triangle u Žatce má zpoždění. Výrobce pneumatik ani po roce od slavnostního zahájení stavby nemá stavební povolení. Řízení totiž napadl ekologický spolek Tiché Žatecko, proto firma posunula termín dokončení. Nexen provedl zatím jen terénní úpravy. Vlastní výstavba továrny letos už nezačne, nejdřív se tak stane v první polovině příštího roku. Paradoxem je, spolek je z druhého konce republiky. Se Žateckem nemá, kromě názvu, vůbec nic společného.

 

Spolek Tiché Žatecko vznikl letos v březnu v Opavě.  Jeho členy jsou manželský pár ze Svobodných Heřmanic a advokát z Prahy a cílem spolku je ochrana životního pro-středí Dokončení ze strany 1.
Není jasné, jaký cíl spolek má. Tiché Žatecko napadlo jedno z potřebných povolení, na výstavbu přívodního elektrického vedení.
Spolek se odvolal proti vydání zmíněného územního rozhodnutí, které vydal Stavební úřad v Žatci. Argumentuje dvěma desítkami důvodů, například údajně úřad rozhodoval na základě nedostatečných a nevhodných podkladů. Spolek navíc rovnou podal námitku na podjatost Krajského úřadu Ústeckého kraje, který by měl o odvolání rozhodovat.
V Triangle už roky působí řada firem a zóna není v chráněném území. Nexen i přes zdržení v současné době prování nábor zaměstnanců, zaměstná jich až 1 500. V zóně má vyrábět miliony pneumatik ročně pro osobní a lehká užitková auta.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: