Štamprlička Becherovky pro dlouhá léta

před šesti roky  |  Kultura | Zprávy |   0 komentářů
babka-nahled Louny – Stále vitální a přátelská, tak by se dala ve stručnosti charakterizovat paní Emílie Žáčková z Loun, která v úterý 20. září oslavila své 96. narozeniny. Popřát ji přišel i starosta Loun Jan Kerner, který ji předal krásnou kytici a poprosil ji o podepsání do Pamětní knihy města Loun.
„Je se vším spokojená a stále se směje,“ hnedka popsaly svoji maminku dcery. Měla tři děti, bohužel syn již zemřel, ale dcery se o svou obětavou maminku starají pořád. Jedna bydlí v Německu, ale každou sobotu ji telefonuje. „Překvapuje mě, o co všechno se maminka zajímá: o politiku, kulturu i sport. Vždycky mi říká, slyšela jsi, co se stalo… Nedávno mi volala, že mi upletla svetr.“ Paní Žáčková má hodně rozvětvenou rodinu, vždyť vnoučat napočítá šest a pravnoučat dokonce třináct.
Od roku 1972 žije paní Emílie v Lounech. Pracovala řadu let jako dělnice v železárnách, poté jako kuchařka a nakonec tady v Luně. Pravidelně se scházejí s kamarádkami před domem, aby si popovídaly. A jaký je pod ní recept na dlouhá léta? Ona sama řekla, že smích. Ale její dcera Marta Červenková se pousmála a řekla: „Každé ráno si dává mamka štamprličku becherovky.“ Zřejmě na tom asi něco bude, co myslíte?
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: