Srandu bez plotů vyhrály Liběšice

před třemi roky  |  Volný čas | Zprávy |   0 komentářů
zp6141957-nahled Letošní ročník, v pořadí již čtrnáctý, soutěžního klání Mikroregionu Žatecko Sranda bez plotů, hostila obec Bitozeves. O první místo a putovní pohár spolu zápolilo patnáct obcí, nejvyšší počet za celou historii těchto her. Z vítězství se nakonec radovaly Liběšice.
Na hrách Sranda bez plotů spolu každý rok zápolí týmy zastupující jednotlivé obce Mikroregionu Žatecko. V pořádání her se obce střídají. Letos se ho zhostila Bitozeves. Hry odstartovaly slavnostním zahájením, při němž porota hodnotila, která obec měla nejlepší nástup. Ocenění v podobě soudku piva za něj převzaly Libořice. Poté už se týmy pustily do zápolení.
Všechny disciplíny se inspirovaly tématem letošního ročníku – Zdravý život na vesnici. Na soutěžící tak čekal například úkol nadojit mléko, naštípat dřevo, koulet obruč, či slalom na traktůrcích a s kolečkem. Závěrečná disciplína pak prověřila apetit závodníků, kteří museli co nejrychleji sníst mísu vařených brambor.
V soutěžních úkolech se letos nejlépe dařilo týmu z Liběšic, který zvítězil. Druhé místo si odnesly Žiželice a bronz pak Holedeč. Čtvrté místo obsadily Libořice, páté Blažim, šesté Čeradice. Sedmá skončila domácí Bitozeves, osmé Měcholupy, deváté Libočany a desáté Staňkovice. Výškov pak byl jedenáctý, Tuchořice dvanácté, Lišany třinácté, Deštnice, která vloni zvítězila, čtrnáctá a poslední místo obsadilo Nové Sedlo. Diplomy a ceny všem týmům předal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek a náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák, kteří hrám přihlíželi a týmům fandili.
V přestávkách mezi soutěžemi mohli návštěvníci her zhlédnout dřevorubeckou exhibici a vystoupení kapely Průvan. Po skončení her zahráli k tanci i poslechu kapely Paradox, Maxim Turbulenc a Holki. Více foto zde
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: