Soud řeší vraždu novorozence: Do popelnice ho měla hodit matka

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

 

Ústí nad Labem, Podbořany (red) Ústecký krajský soud začal projednávat kauzu 34leté Jiřiny Sládkové z Blšan, která čelí obžalobě z vraždy novorozence. Dítě bezprostředně po porodu, podle státního žalobce, odhodila do popelnice v centru Podbořan v ulici Kpt. Nálepky, kde ho o několik hodin později našel kolemjdoucí. Ženě, která má další dvě děti, hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Sládková před soudem nevypovídala, hlavní líčení bude dál pokračovat bez ní.

 

 

 

Podle obžaloby Sládková těhotenství tajila před manželem i okolím. Zdravého chlapce pak porodila 7. prosince 2013 pozdě večer. „Poté ho omyla, očistila od mázku a krve, zabalila do ručníku a dětské deky, uložila do silonové tašky a odnesla do plastového kontejneru,“ popsal státní zástupce František Stibor. Dítě, které bylo zdravé, v popelnici umíralo několik hodin. Příčinou smrti bylo podchlazení a otoky mozku a plic. Druhý den ráno našel tělíčko kolemjdoucí.
Manžel Sládkové, který je podle zákona po-škozeným, se k trestnímu řízení nepřipojil. Manželé mají další dvě děti. Sládková u soudu nevypovídala. Soud požádala, aby hlavní líčení probíhalo bez ní. „Je ve špatném psychickém stavu, stále se léčí,” zdůvodnila advokátka Sládkové. Žena se léčí na psychiatrii. Kvůli psychickému stavu byla po činu převezena do Psychiatrické nemoc-nice v Bohnicích.
V přípravném řízení žena vypověděla, že o svém těhotenství nevěděla. Porodní bolesti považovala za menstruaci. „Šla jsem do sprchy, pustila jsem si teplou vodu a pak ze mě vypadlo to mimino. Pak jsem to zabalila do ručníků a tašky a šla jsem si lehnout,” popsala u výslechu Jiřina Sládková. Poté děťátko odnesla do popelnice. Na nic dalšího si prý nepamatuje. Proč se dítěte zbavila, nikdy nevysvětlila.
Výpověď odmítl i její manžel. Už dříve u výslechu řekl, že třetímu dítěti se nebránil. „Kdyby se to stalo, tak by se to stalo, nevadilo by to,” řekl Stanislav Sládek. Těhotenství na manželce údajně nepoznal.
Rozsudek by podle předsedy senátu Jiřího Bednáře měl padnout do konce srpna.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: