Sociální a bytová komise porcovala medvěda

před pěti roky  |  Zprávy |   0 komentářů
Louny – O celkovou částku 150 tisíc korun jsou bohatší některé spolky a sdružení na Lounsku, jež spadají do sociální sféry. Největší částky ve výši 27 500 Kč poputují Občanskému sdružení návraty, které je využije na zajištění podpory rodin s dětmi, a OS Centrum služeb pro zdravotně postižené občany v Lounech. Na projekt „Kdo si hraje, nezlobí je připraveno pro OS Pomoc bližnímu v Lounech 25 tisíc korun. 
Z toho 20 000 Kč půjde na úhradu nájemného, zbytek pak na setkávání a vzdělávání seniorů. Na nájem a energii dostane podporu i Občanské sdružení Puclík v Lounech v částce 10 tisíc, stejná částka bude použita i na zabezpečení chodu a provozu RC. Svazu diabetiků poputuje 15 tisíc, dva tisíce na rehabilitační cvičení a plavání v bazénu, zbytek pak na dopravu na sedmidenní edukačně preventivní pobyt. Po deseti tisících putuje i do OS Most k naději Most (poskytování telefonní krizové intervence a poradenství), Svazu tělesně postižených v ČR v Lounech (Senior TAXI) a OS Mosty v Mostě na sociálně aktivizační služby pro rodinu s dětmi.
Šest žádostí ovšem radní zamítli, většinou se jednalo o domovy seniorů, které nevykonávají činnost na území města Loun. Mezi neúspěšnými žadateli byl i Svaz neslyšících a nedoslýchavých v ČR v Lounech. Ten ale podal svůj návrh po termínu a ještě nesplňoval předepsané náležitosti.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: