Slavnosti nakazily Bacily dobré nálady

před čtyřmi roky  |  Kultura | Volný čas |   0 komentářů
podbol-any-slavnosti3-nahled Podbořany – Propojit hudební festival, vystoupení domácích umělců, den otevřených dveří památek a městských zařízení, pouťové atrakce, tržiště, výstavy, dětskou scénu, sportovní turnaj a ještě přivést dlouho očekávané hvězdy pop-music. To všechno se podařilo organizátorům Podbořanských letních slavností, které v pátek a sobotu proběhly nejen na Masarykově náměstí. I proto každý divácký aplaus po vydařeném hudebním nebo tanečním vystoupení patřil zaslouženě i jim. Snímky ze slavností najdete zde.
Pořadatelé ze Sdružení Rest-Art zúročili několikaleté zkušenosti s organizováním kryrských Svátků dobré nálady (První máj) a měli v zásadních rozhodnutích šťastnou ruku. Předně úspěšně překlenuli na celodenních akcích vždy návštěvnicky kritické poledne a odpoledne. Tento úkol svěřili ostřílené lounské kapele Funny Orchestra, která má repertoár široký od dechovek přes hity 60. let po rockandrollové vypalovačky a jeho kapelník Jaroslav Klein umí být vtipným konferenciérem. Dalším kladem bylo, že vystoupení místních škol, spolků a kroužků rozložili do celého dne a jednotlivá „čísla“ prostřídávali s hudební produkcí. Tím se odpolední program stal atraktivnější i pro diváky, jejichž potomci zrovna nevystupovali na pódiu. A za třetí využili i prostory kulturního domu a zapojili do dění podbořanské spolky, především RMC Jonáš. Tak vytvořili další dvě scény, a získali místo pro pestřejší programovou nabídku. Zároveň ve spolupráci s městem a farností otevřeli návštěvníkům muzeum, hlubanskou tvrz a podbořanské kostely. Sportovci si zase užili tradiční Turnaj v plážovém volejbalu (výsledky na sportovní stránce). Ale to vše by bylo samozřejmě málo, kdyby jim nepřálo počasí a jako zlatý hřeb nepozvali legendárního Václava Neckáře se skupinou Bacily. Čekání na něj v pátek vyplnili rockoví divočáci s tvrdými kytarami a v sobotu například Richard Tesařík z Yo Yo bandu nebo bubenická exhibice Tam-Tam Batucada.
Během odpoledne a večera se na pódiu i pod ním vystřídaly děti z podbořanských mateřských škol, základní umělecké školy či tanečního souboru Power of dance. Obrovský ohlas vzbudilo také taneční vystoupení babiček z domova pro seniory. Na snímku dívky z Dance teamu ZUŠ Podbořany při ukázce „árenbí“ tance.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: