Slabikáře, Emil Holub i kroužek ručních prací

před šesti měsíci  |  Kultura | Zprávy |   0 komentářů

prednaska-holub-muzeum-nahled Louny (caj, om) Dvě expozice můžete navštívit v Oblastním muzeu v Lounech. Do 12. března se můžete podívat na výstavu Holubovo putování jižní Afrikou. Připomíná dva dlouhodobé pobyty Emila Holuba na černém kontinentě. Poznáte jeho přístup k organizaci cest, poznávání domorodých kultur a konečně promítnutí jeho cest do unikátních cestopisů. Autorka expozice, Marie Imbrová z Černochova, doplnila prostory muzea i etnografickými exponáty a literaturou.

 

Slabikáře z celého světa je název druhé výstavy, která je v lounském muzeu nainstalována do 19. března. Dozvíte se, jak se učí číst po celém světě, a připomenete si slabikáře, které sloužily ke čtení i vám ve školních lavicích základních škol. Slabikáře vystavuje sběratelka Zdeňka Markovičová z Výškova.
Každou středu probíhá v muzeu od půl čtvrté do půl páté kroužek ručních prací pro děti i dospělé. Zájemci se mohou hlásit v pokladně nebo na mailové adrese husakova@muzeumlouny.cz.
Ozvěny ekofilmu je pořad, který proběhne ve čtvrtek 9. února od17 hodin. Promítnuty budou dva dokumenty Suri a František své-ho druhu. Slovenský snímek Suri přiblíží unikátní africký přírodní kmen, který bojuje za zachování svých tradic a původního způsobu života. Druhý film nabídne portrét člověka, který třicet let zkoumá ptáky a snaží se jim být co nejblíže.
Šestnáctého února vás provede po památkách a sopkách Sicílie Martin Vostřel.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: