Skotové a koně přilákali stovky diváků

před čtyřmi roky  |  Kultura | Volný čas | Zprávy |   0 komentářů
kr-dvl-r-skoti1-nahled Krásný Dvůr – Skotačení se Skoty v sobotu a Koňská show s rytířským turnajem v neděli. To byl víkendový program, na který se pod zámek v Krásném Dvoře sjelo na 600 návštěvníků z dalekého okolí. Více snímků z vydařené akce najdete zde.
První den patřil především urostlým mužům a půvabným ženám ve skotských sukních. Svalnatí chlapi, ale i odhodlané ženy soupeřili v tradičních skotských silových disciplínách. Pod dohledem členů Klády klanu z Prahy vrhali kamenem, přehazovali balík slámy, běhali se závažím či házeli kládou a závažím. Den si ale užily i jemnější povahy a děti. Tancechtiví diváci se mohli třeba zapojit do výuky skotských tanců v podání souboru Nessie. Děti se zase s kejklíři z Vagabundus collektive naučily žonglovat, staly se součástí vystoupení kouzelníka Jana Vaidiše či si zkusily, jaké je to být sokolníkem. Zrovna tak všichni měli možnost projet se na koni a okusit stisk těla krajty Zuzanky. Atmosféru od rána až do večera dotvářel řízný dudácký a bubenický band The Rebel Pipers. Vydařený večer zakončila ohňová show.
V neděli pak ukázky výsviku filmových a kaskdérských koní večer vyvrcholily rytířským turnajem za účasti Mojmíra Maděriče a Romana Skamene. Akci pořádalo spolu s obcí a zámkem postoloprtské Divadlo Bezevšeho.
Při výuce tanců se často taneční soubory Nessie a Mix Dance mísily s „civily“.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: