Setkání mládeže z partnerských měst

před třemi týdny  |  Zprávy |   0 komentářů

partnerstvi-nahledPomalu se stává tradicí, že se začátkem července vydá skupina lounských studentů do jednoho z partnerských měst, aby společně s Francouzi, Holanďany a Němci strávila týden plný kultury a sportu. V letošním roce odjela skupina dívek z Loun do saského Zschopau, kde na ně čekal týdenní program na téma „Jiný kraj, jiné zvyky“. Týden byl plný kultury, historie, techniky a sportu.

 

Během společných dní od 8. do 15. 7. jsme navštívili město Drážďany – barokní perlu na řece Labi, město Lipsko, které vstoupilo do dějin díky tzv. Bitvě národů, kde jsme navštívili nejen historické centrum, ale i mohylu národů a technické muzeum těžby hnědého uhlí. Během dalších dní jsme se věnovali objevům vesmíru pomocí Zeissova dalekohledu, který je umístěný v planetáriu v Drebachu a nesnadným matematickým úlohám, které nevyžadují žádnou velkou znalost jazyků, ale matematický důvtip a schopnosti. Poslední dva dny byly věnovány rozdílům a shodám v našich zvycích a kultuře. Co je typické pro jeden národ, je opravdu zvláštní pro druhý. Kromě angličtiny zněla nad projekty i němčina a francouzština. Čeština a holandština byly v ústraní, jelikož do „tak obtížných“ jazyků se dobrovolně málokdo pouští.
Kolečko v partnerských městech se pomalu uzavřelo a příští rok vstoupíme do druhého „kola“ a vydáme se opět do Francie, do městečka Veneux-les-Sablons. Přestože se místo pobytu každý rok mění, pracovním jazykem stále zůstává angličtina, jazyk, kterým mluví všichni příslušníci našich partnerských měst a který neskýtá žádnou výhodu pro nikoho z nás.
Mezinárodního projektu se v letošním roce zúčastnily dívky z lounských základních škol a gymnázia za finanční účasti Města Louny a Evropské unie.
Mgr. Blanka Tomášková, vedoucí MIC Louny

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: