Sedmdesátkou? Raději pomaleji!

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Krajské volby jsou za dveřmi, a tak na silnicích panuje čilý pracovní ruch. Současní politici nás tím nabádají, že by měli dostat důvěru i v nadcházejícím období. S opravami silnic je spojeno i dopravní značení, které je ale v našich luzích a hájích občas strašidelné. Příkladem budiž značení díry na silnici ze Staňkovic na Bítozeves před odbočkou do průmyslové zóny Triangle.

 

Na slušně hluboký, zřejmě vyfrézovaný, zhruba půl metrový pás přes šíři silnice tam upozorňuje dopravní značka práce na silnici a sedmdesátka vzápětí nutí řidiče zpomalit. Řídil jsem se podle tohoto pokynu, ovšem strašná rána do mých sportovních nízkoprofilových osmnáctek mně notně zvedla adrenalin a donutila při nejbližším zastavení ke kontrole pneumatik a disků.
Naštěstí utrpělo jen moje srdce, které při podobných situacích na našich silnicích doslova krvácí. Přesto upozorňuji všechny řidiče, kteří tudy pojedou, aby přes tuhle díru sedmdesátkou nejezdili. Proražená pneu nebo zdeformovaný disk jsou v takovém případě velmi reálným nebezpečím. (ma)

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: