Rytíři vzdorovali záludnému počasí

před čtyřmi roky  |  Volný čas | Zprávy |   0 komentářů
chmelil-tn-kona-nahled Chmelištná – Krásu koní a um jezdců a jezdkyň v historických kostýmech mohli obdivovat návštěvníci Slavnosti koní a rytířů. Ta v sobotu proběhla ve Chmelištné, kde ji za účasti mnoha hostů pořádal místní koňský dvorec se společností pro středověký život W-Arlet. Více snímků naleznete zde.
Před polednem vše odstartovala šermířská představení v podání „warleťáků“ a mašťovských Škariantů. Potlesk sklidila i vystoupení tanečního souboru Lavanta z Kladna a ukázky akrobacie na koních (tzv. voltiž), jejich drezúra a tanec s těmito nádhernými zvířaty (tzv. přirozená komunikace). Následoval turnaj jezdců v sedmi disciplínách, jako byly například „srážení machometánských hlav“, souboj s Rolandem či zdolání ohňové clony. Atraktivně postavený program se vyznačoval akcí, napětím i vtipem a zakončila ho zábava s country kapelou Rakovnickej potok a závěrečná ohňová show. Návštěvníků sloužil také dětský koutek, dvě krčmy se středověkými pokrmy a několik prodejních stánků.
„Program se nám povedl, klaplo to, letos přibylo i kostýmovaných účastníků, ale kvůli počasí bylo bohužel diváků minimum, proto z toho žádné zvláštní uspokojení necítím,“ posteskl si hlavní organizátor Václav Staněk z Koňského dvora Chmelištná. Na druhou stranu ale ocenil účast mnoha dobrovolníků při přípravě akce. Poděkoval také zvukaři Janu Kudrnáčovi za nezištnou pomoc a městysi Nepomyšl za podporu.
Během Slavnosti koní a rytířů účastníci soupeřili i v disciplíně „srážení chocholů z hlav“. Na snímku se o to navzájem snaží  Zdeňka Vasilenková a Václav Staněk.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: