Rozsudek bez poškozené, Paur dostal podmínku za týrání

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Ke dvěma letům s podmínečným odkladem na zkušební dobu tří let odsoudil v pondělí dopoledne za týrání nezvěstné manželky Jany jejího dvaačtyřicetiletého manžela Pavla Paura ze Slavětína. I když ho vloni v lednu soud zprostil z obžaloby psychického a fyzického napadání, odvolací senát Krajského soudu v Ústí nad Labem rozsudek zrušil a vrátil věc do Loun k došetření. Soud měl znovu dovyslechnout celou řadu svědků a položit jim přímo otázky, které odvolací senát stanovil. „Na doporučení jsme tak konali, ale znova slyšení svědci žádné nové poznatky nesdělili, soud si musel najít sám nové svědky, které obhajobu obžalovaného vyvrátili,“ řekl v odůvodnění rozsudku předseda senátu. Jedná se hlavně o minule slyšeného chirurga a pracovnici intervenčního centra v Ústí nad Labem, které se Jana se svými problémy doma svěřila.

 

V pondělí k nim přibyla ještě vedoucí odboru sociálního věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Lounech Iva Vildová. „Určitě měla projevy ženy, zažívající domácí násilí. Velmi visela na dětech, když jsme jí radili, aby odešla od manžela do azylového bytu, bála se, že o děti přijde, a proto nakonec řekla, že počká, jak dopadne soud o úpravě výchovy,“ vypovídala sociální pracovnice. I chirurg, který Janě v lednu 2013 ošetřoval tržnou ránu na hlavě, uvedl do zprávy, že pacientka byla napadena manželem.
„Jak bylo přečteno, že měla modřiny, tak s tím nesouhlasím. Já jsem ji nemlátil,“ řekl před vynesením rozsudku jinak nemluvný Pavel Paur. Na místě se odvolal, a proto se bude věcí dále zabývat soud vyšší instance. Kde je ovšem jeho již tři roky pohřešovaná žena, se neví. Policie pracuje se čtyřmi verzemi jejího zmizení. Buďto se stala obětí trestného činu, spáchala sebevraždu, sama odešla nebo ji potkala nešťastná náhoda…

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: