Psi běželi pro Matýska

před čtyřmi roky  |  Volný čas | Zprávy |   1 komentář
vroutek-psi1-nahled Vroutek – Do nevlídného dušičkového počasí startoval o víkendu 5. ročník Vrouteckého sprintu. Přesto se závod psích spřežení, který se konal u vroutecké vodárny, odehrál v povznesené náladě. 88 závodníků ve třinácti kategoriích vyběhlo a vyjelo na 5,5 km dlouhou rozbahněnou trať nejen si užít závod a získat body do Krušnohorského poháru, ale také podpořit bohulibou věc. Součástí sobotního programu totiž bylo benefiční Spřežení pro Matýska, který trpí smrtelnou vrozenou nemocí. Více snímků z akce zde.
Tříletý chlapeček nejen, že vyhrál dětský závod, ale se svými podobně osudem zkoušenými kamarády si vyzkoušel jízdu za psí smečkou a jeho rodiče si převzali pokladničku s více než 15 tisíci korunami. Vybrané peníze  jim poslouží k nákupu masážního stolu a rehabilitačních a zdravotních pomůcek, které pomohou oddálit nástup jeho nemoci, genetické ochablosti svalů.
V rámci doprovodného programu v sobotu vystoupila tanečnice s horskými psi Kamila Mikešová a psovodi z Věznice Nové Sedlo. Ředitelkou závodu byla Blanka Svobodová. Výsledky na sportovní stránce.
Na snímku start dětského běhu se psem ve starší kategorii.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

1 | Hynek Malecký @ | před čtyřmi roky

Pro příští benefiční závod přeji krásné počasí a velkou účast návštěvníků.
Velkou podporu pro pořadatele závodu.

reagovat

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: