Připomínky z Paříže již dorazily

před desíti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec (ma) Pouze dvě výtky k zaslané nominační dokumentaci na kandidaturu do seznamu UNESCO dorazily do Žatce v minulém týdnu z centra světového dědictví v Paříži. První se týkala Dreherova pivovaru, druhá městského management plánu.

 

„U Dreherova pivovaru požadují pařížští úředníci větší ochranné pásmo celého objektu. Aby například v těsném okolí nemohly vznikat stavby, které by Dreherův pivovar upozadily. Nedostatky u městského management plánu jsou spíše formální, jde jen o grafické úpravy,“ sdělil nejnovější novinku ohledně kandidatury Žatce na seznam UNESCO místostarosta Jaroslav Špička.
Pracovní skupina teď musí počkat do konce ledna příštího roku, zda za Českou republiku bude podána nominace Žatce. V tomto případě pak bude do Paříže zaslána „ostrá“ verze nominační dokumentace a v průběhu roku 2017 budou komisaři a hodnotitelé nominaci zkoumat, město navštěvovat a v polovině roku 2018 přijde rozhodnutí. Už teď se odhaduje, že v případě nominace by se mohl počet turistů, kteří za rok navštíví Žatec, zpětinásobit. V roce 2015 jich do města přijelo zhruba dvacet tisíc, při nominačním úspěchu se odhaduje počet na sto tisíc turistů ročně.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: