Prezident střílel z útočné pušky, v Podbořanech debatoval s lidmi

před desíti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Okres Louny – Třetí a současně poslední den pobytu v Ústeckém kraji zavítal prezident České republiky Miloš Zeman do okresu Louny. Dopoledne zhlédl ukázku žateckých vojáků na střelnici ve Vršovicích u Loun, po poledni zamířil do Podbořan.

 

Na armádní střelnici ručních zbraní ve Vršovicích, která je součástí 41. mechanizovaného praporu 4. brigády rychlého nasazení ze Žatce, si prezident vyzkoušel střelbu útočnou puškou na terč a mířil skvěle.
Pálil útočnou puškou Bren na zkrácenou vzdálenost patnácti metrů, vojáci terč mívají ve vzdálenosti sto metrů. Prezident Zeman si vystřelil jednou. Terč s namalovanou figurínou zasáhl do oblasti břicha. Pušku vzali do ruky i Zemanův kancléř Vratislav Mynář a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, oba stiskli spoušť celkem třikrát. Shodně se trefili do oblasti hrudníku. „Střílelo se mi dobře, neměl jsem žádnou konkrétní představu osoby, na kterou střílím. Zásah, jak jste sami viděli, byl smrtelný,“ řekl prezident, který není majitelem zbrojního průkazu. „Zbrojní průkaz má moje žena a stačí jeden zbrojní průkaz v naší rodině,“ dodal. Po besedě s vojáky se pak prezident s doprovodem přesunul do Podbořan.
Tam třídenní návštěvu kraje zakončil po setkání s místními zastupiteli a občany tiskovou konferencí. Po přivítání prezidenta a hejtmana starostou Radkem Reindlem se konalo setkání s představiteli města Podbořany a starosty okolních obcí. Na ně navázalo setkání s občany na Masarykově náměstí. Prezident v závěru setkání dekoroval prapor města pamětní stuhou a připojil svůj podpis do městské pamětní knihy.  „Vážím si toho, že pan prezident věnuje našemu kraji pozornost a snaží se pomoci s řešením našich problémů.  Těším se, že ještě do konce jeho volebního období ho budeme moci v našem kraji uvítat ještě jednou a ukázat mu další nádherná místa našeho kraje,“ řekl při zahájení tiskové konference k ukončení návštěvy Oldřich Bubeníček. Novináři se zajímali o aktuální otázky vnitřní i zahraniční politiky. „Děkuji hostitelům, zejména hejtmanovi, za bezchybnou organizaci celé třídenní návštěvy a za příjemnou atmosféru při setkáních s představiteli firem, měst a obcí a jejich občany,“ uvedl před novináři prezident a vyzdvihl město Krupka, které ho při jeho návštěvě velmi zaujalo. Novináři se zajímali o aktuální otázky vnitřní i zahraniční politiky. Hejtman a prezident naznačili, že příští návštěva hlavy státu by se mohla uskutečnit příští rok v září, kdy by rád vzhledem k příznivému ročnímu období navštívil i místa v Krušných horách a na Šluknovsku.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: