Předávání zpěvníků "K čemu slunce když není den?"

před šesti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny (jr) Základní umělecká škola Louny na konci roku 2016 vydala výukový materiál – zpěvník a CD „K čemu slunce, když není den“. Tento materiál obsahuje verše dětí z terezínského ghetta zhudebněné skladatelem Danielem Dobiášem.

 

Ilustrace do zpěvníku vytvořili žáci výtvarných oborů z celé republiky. Na CD nahráli písně žáci a učitelé ZUŠ Louny spolu se známými osobnostmi naší kultury: Táňou Fischerovou, Ladislavem Frejem, Karlem a Nikol Heřmánkovými, Hanou Maciuchovou.
Ve středu 8. února proběhla v Základní umělecké škole Louny hned dvě slavnostní předání. Žáci školy dostali jako odměnu za svou práci zpěvníku s CD K čemu slunce, když není den?.
V první skupině bylo 28 žáků výtvarného oboru ZUŠ Louny, kteří se zúčastnili celostátní soutěže, vypsané školou a jejich obrázek byl vybrán do vydaného zpěvníku. Ve druhé skupině byli 43 žáci hudebního oboru ZUŠ Louny, kteří se podíleli na nahrávání CD.
V kulturním programu vystoupili vítězové školního kola ve hře na klavír Jan Libus, Valentýn Girga, Adam Štola a Adam Jílek. Svou píseň „Myška“, která je na CD, zazpívali Tadeáš Racety a Tereza Hájková. V roce 2017 bude v tomto úspěšném projektu škola pokračovat.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: