Pražská premiéra lubeneckého plavce ozdobena osobním zlepšením!

před devíti měsíci  |  Sport | Zprávy |   0 komentářů

vita-nahled Po loňské úspěšné premiéře poslední listopadový víkend v areálu Aquacentra Šutka v Praze proběhl další ročník plaveckých závodů Strahov Cup. Letos slavilo nejstarší klání vozíčkářů v plavání na našem území jubilejní čtvrtstoletí. I tentokrát se jednalo o závod zařazený do kalendáře IPC Swimming, a i proto přilákalo historicky nejvíce týmů a plavců.

 

Sobotní hlavní soutěže se zúčastnilo na 130 plavců z 10 zemí. Zejména z Ukrajiny a Srbska přijely velmi silné týmy a konkurence, doplněná i o část ruské plavecké reprezentace, která nemohla startovat na LPH v Riu, byla znát. Barvy domácích hájil vedle našich paralympijských reprezentantů i 21letý lubenecký plavec Víťa Šašek, který absolvoval 4 individuální starty.
Dopoledne se nejdříve zlepšil na prsařské stovce a přidal také vylepšení osobního rekordu na čtyřstovce kraulem. Oba výsledky by mu jen mezi Čechy vynesly bronzové příčky, ovšem v nabité mezinárodní konkurenci to stačilo na sedmé, resp. osmé místo. Odpoledne byla na jídelníčku dvoustovka polohově a jakoby se opakoval scénář z minulého roku. Víťa zaostal za svým nejlepším časem a záhy prakticky bez odpočinku nastoupil k motýlkové padesátce.  Na závěr se konal tradiční závod štafet, kde Víťa poprvé startoval za pražský klub a svým výkonem na třetím motýlkovém úseku pomohl pražskému týmu k vítězství.
Podzimní část sezóny se uzavřela a během Vánoc se očekává zveřejnění limitů na říjnové MS v Mexiku, kam by se Víťa chtěl probojovat.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: