Povede se obnovit křížovou cestu?

před čtyřmi roky  |  Volný čas | Zprávy |   0 komentářů
kryry-kl-llov-cesta-nahled Kryry – Dnes již zapomenutá a poničená Křížová cesta z Kryr na vrchol Kostelního kopce možná znovu ožije. Sedm zastavení Bolestí Panny Marie, od jejichž výstavby letos uplyne 250 let, chce vedení města obnovit v rámci vybudování nové naučné stezky.
„Prošli jsme si to a našli jsme základy šesti ze sedmi zastavení. Povedlo se nám objevit i některé rozbité oltáříky. Nalezené bychom nechali opravit a další podle předloh znovu vyrobit. A pak bychom je vrátili na jejich původní místa,“ plánuje kryrský starosta Miroslav Brda.
Součástí projektu je i umístění série naučných tabulí, odpočinkových posezení a využití prostoru za Schillerovou rozhlednou, včetně vztyčení „interaktivního“ artefaktu. Obnovená křížová cesta by se ale neměla stát „mrtvou“ památkovou zónou. „Měla by to být naučná stezka žáků a města Kryry. Škola by se na ní měla výrazně podílet. Cílem  je vytvořit silnou vazbu na mladou generaci. Když zainteresujeme i děti, tak se o ni budou starat a chránit ji,“ prozrazuje svou ideu předseda kryrské kulturní komise Kamil Kraus.
Radnice chce při tvorbě naučné stezky spolupracovat s místní základní školou. V současné době s epřipravuje žádost o dotaci, která by celý projekt zafinancovala.
Křížová cesta v Kryrech byla postavena v roce 1764 a vedla od posledního domku na Malé straně pěšinou na vrchol k rozhledně. Foto: repro Stabilní katastr
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: