Poslední neděli si vyšlápli na Pravdu

před čtyřmi roky  |  Volný čas | Zprávy |   0 komentářů
dscn9840-nahled Lounsko – Poslední neděle před koncem roku patřila již podeváté výšlapu Touchovických na Pravdu. Na vlakové zastávce se jich sešlo kolem sedmdesáti a vláček je odvezl do Domoušic, odkud se vydali na zříceninu hradu. Po cestě děti plnily různé sportovní i kvízové úkoly, aby pak mezi hradbami hledaly poklad Bílé paní. Sladký poklad nakonec našly a společně s rodiči i ostatními, kterých se zde nakonec sešlo z této obce přes sto, opekli vuřtíky a společně odcestovali domů. Více snímků zde.
„Začali jsme tuto tradici tak, že nás poprvé vyšlo asi osm včele s naší rodinou. Postupně se počet pochodníků zvyšoval. Vloni nás bylo kolem osmdesátky a letos, vždyť to vidíte,“ řekl Radek Ložan. Po společné fotografii se zamířilo do hospody U Mařenky v Domoušicích na teplou polévku nebo jinými cestami na vlak směr Louny.
Na nový rok v půl deváté ráno vyrazili lounští turisté na první novoroční výstup na Oblík. Šlo již o 37. ročník tohoto pěšího pochodu, který pořádal Klubu českých turistů TJ Lokomotiva Louny. Další novoroční výšlap lounských turistů již pošesté odstartoval na Blšanský chlum od prodejny Kaufland v Lounech a pochodníci ušli zhruba osm kilometrů.
Pozadu nezůstali ani na Peruci. Zdejší TJ Sokol uspořádala tradiční novoroční pochod na Krásnou vyhlídku, kde byly podávány teplé nápoje. U rozhledny Stradonky nad Stradonicemi pořádal místní Klub žen pátý Novoroční oheň.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: