Podbořansko bude mít konečně regulérního autobusového dopravce

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořansko (zr) Ústecký kraj nyní intenzivně pokračuje v krocích, které mu umožní i v oblasti Podbořanska nastavit standardní smluvní vztah pro autobusového dopravce. V ostatních čtrnácti oblastech kraje platí nové desetileté smlouvy s autobusovými dopravci již od začátku roku. Prodlení na Podbořansku bylo způsobeno liknavostí a nečinností antimonopolního úřadu.

 

Zadávací řízení pro výběr dopravce na Podbořansku bylo zahájeno jako jedno z prvních již v roce 2013. Vítězem soutěže podle podmínek veřejné zakázky byla společnost Autobusová doprava Podbořany. Společnost BusLine, která se umístila jako druhá v pořadí, podala však u Úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚOHS) návrh na zahájení řízení o přezkoumání úkonů zadavatele při zadání této veřejné zakázky. ÚOHS, který tolik lpí na dodržování předepsaných lhůt, i přes opatření proti nečinnosti, které uplatnil Ústecký kraj, však pravomocně rozhodl až v letos v květnu, kdy konstatoval, že Ústecký kraj při zadávání veřejné zakázky nepochybil a potvrdil jako vítěze soutěže Autobusovou dopravu Podbořany.
„Tyto neopodstatněné procesní průtahy ze strany antimonopolního úřadu nejsou zdaleka ojedinělé a v tomto případě jeho liknavost a nečinnost náš kraj poškodila a významně zkomplikovala zavést včas na Podbořansku regulérní a standardní provoz regionálního autobusového dopravce,“ kritizuje postup krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek.
Ústecký kraj tedy po neskutečně dlouhé době šetření pokračoval v zadávacím řízení a vyzval po obdržení rozhodnutí ÚOHS vítěze soutěže k dalším krokům nezbytným pro uzavření smluvního vztahu s krajem. Vítěz soutěže však odmítl uzavřít s Ústeckým krajem smlouvu. Ústecký kraj nyní zvažuje možnosti, jak v zadávacím řízení pokračovat. Mohl by vyzvat společnost BusLine, která ve výběrovém řízení skončila druhá, nebo zadávací řízení úplně zrušit a vypsat nové včetně nových podmínek. Zatím je dopravní obslužnost oblasti Podbořanska zajištěna na základě dvouleté smlouvy se společností BusLine.

Celý článek najdete v tištěném vydání Regionu Podbořanska

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: