Pod jeho rukama kameny ožívají

před čtyřmi roky  |  Kultura | Volný čas |   0 komentářů
kameny-oll-vaj-nahled Žatec – Nevšední výstava nyní probíhá v Galerii Sladovna v Žatci. Všechny její obrazy mají společné téma – kameny. V žatecké sociálně terapeutické dílně Kamarád-LORM je namaloval Pavel Štrébl .
Pavel se narodil roku 1970 v Podbořanech, ale celý život žije v Žatci ve své rodině. V roce 2009 vznikla Sociálně terapeutická dílna při zařízení Kamarád-LORM, do které denně dochází. V dílně se Pavel začal intenzivněji věnovat výtvarným činnostem, nejvíce ho zaujala technika mastným a prašným pastelem. Na výstavě lze ale zahlédnout i obrazy kreslené křídou či pastelkami na plátně, papíře i na kartonu. V Pavlově tvorbě se odráží láska ke kamenům, které obdivuje a sbírá při každé příležitosti, jako jsou procházky,  výlety a dovolené. Kameny jsou mu velkou inspirací, obrazy maluje podle konkrétního kamene nebo situace, ve které kameny viděl. Díla vystavená ve Sladovně vytvořil v rozmezí let 2009 – 2013 a je na nich vidět proměna v jeho tvorbě.
„Pavel Štrébl má opravdový malířský talent, který je dobré shlédnout, i když se jedná o malíře „amatéra“. Pod jeho rukama obrazy skutečně žijí, i přestože maluje jen kameny. Jeho díla mohou rozsvítit nejednu domácnost,“ hodnotí výstavu Alexandr Gižynski, galerista Galerie Sladovna. A protože je výstava prodejní, návštěvníci si mohou obraz, jenž je oslovil zakoupit a odnést si ho domů. Zároveň tím přispějí na dobrou věc a podporu další umělecké činnosti. Zájemci by neměli váhat, výstava potrvá už jen do konce srpna. Jedná se letos již o třetí výstavu klientů Kamaráda-LORM ve Sladovně.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: