Peníze od Dobroděje půjdou na schodolez

před čtyřmi roky  |  Zprávy |   0 komentářů
dar-pa160006-nahled Louny – Již podruhé podpořilo občanské sdružení Dobroděj Louny svým výtěžkem z červnového Dobrodění, hudebního festivalu pro malé i velké, Denní stacionář v Lounech. Letos se vybrala rekordní částka 60 224 korun, která by měla posloužit na koupi schodolezu.
V současné době klienti stacionáře využívají prostory ve Fügnerově ulici v Lounech a do patra je musí pracovníci nosit. „Několik let řešíme odstraňování bariér, schodolez by nám měl pomoci dopravit lidi, odkázány na vozík, do patra dopravit, navíc ho můžeme i převážet na různé akce a vystoupení našich klientů,“ připomněla ředitelka stacionáře Libuše Machillová.
Na zakoupení schodolezu je potřeba ale daleko více peněz. Od města ovšem zatím žádná finanční injekce nepřišla. „Na zakoupení schodolezu potřebujeme více než sedmdesát tisíc korun, to budeme muset hradit z provozní rozpočtu organizace. Starosta mi sice přislíbil pomoc v podobě sehnání dotace na vybudování výtahu, ale to by byla investice, která by se vyšplhala k jednomu a půl milionu korun,“ vysvětlila Machillová.
Středeční odpoledne bylo provoněné štrúdlem a kávou, které sami klienti stacionáře pro tuto slavnostní chvíli připravili. Hosty navíc obdarovali i ručně vyrobenými vlněnými ježky. Ředitelka stacionáře L. Machillová přebírá symbolický šek od Adély Janečkové z lounského Dobroděje.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: