Nová služba upozorní občany na čištění ulic

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Novou službu nabídne svým občanům lounská radnice. Zapojila se do systému cisteniulic.cz, který registrovaným uživatelům bude zasílat informace o blokovém čištění v jejich ulici či sídlišti. Lidé se o čištění dozvědí emailem nebo SMS zprávou. „Je to další snaha o to, aby byli lidé dopředu informováni o blokovém čištění ulic, aby se na to mohli připravit. Hlavně aby přeparkovali svá auta,“ uvedl k nové službě lounský místostarosta Jan Čermák.

 

Město by za zapojení do tohoto systému mělo platit jedenáct a půl tisíc korun ročně. Spustit by se měl na jaře. „Na podzim vyhodnotíme využívání této služby a uvidíme, kolik lidí z Loun ji využilo. Poté se rozhodne, zda v tom budeme pokračovat,“ doplnila Kamila Jarolímková z kanceláře starosty. Zapojení do systému rada města schválila již v únoru. Externí firma potřebovala určitý čas na zadání dnů, časů a míst do systému, aby ho mohla pro město Louny spustit. Do zahájení čištění by měl být aktivován.
Odtažení vozu během blokového čištění, které v Lounech začíná 28. března, se může majitelům prodražit. Novela zákona o pozemních komunikacích navíc ukládá povinnost vrátit vozidlo na místo, odkud bylo odstraněno, nebo na jiné vhodné místo v bezprostředním okolí, kde by bylo viditelné z místa, odkud bylo odtaženo. To sebou samozřejmě nese nepříjemnosti pro majitele vozu a také dvojnásobné náklady stanovené za odtah. V Lounech odtahy provádí Technická správa města Loun. Maximální cena za odtažení vozu je v Lounech stanovena na patnáct set korun za dokončený odtah. Pokud bude auto po vyčištění nebo na žádost majitele vráceno zpět na místo, je částka dvojnásobná, tedy tři tisíce korun. Komunikace v ulicích, kde je čištění prováděno, jsou označeny s dostatečným časovým předstihem příslušným dopravním značením, omezujícím stání vozidel. Lidé by si měli dávat více pozor a sledovat značení na svém parkovišti či ulici. Informace jsou dostupné také na internetových stránkách města. Pomoci by měla také nová služba cisteniulic.cz.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: