Neobvyklá mše

před čtyřmi roky  |  Kultura | Volný čas |   0 komentářů
img-6744-nahled Velká Černoc – O tom, že tradiční římskokatolická mše může být duchovním i nevšedním kulturním zážitkem, se přesvědčují návštěvníci kostela Sv.Václava ve Velké Černoci díky dokončené opravě chrámových varhan a spolupráci několika tamějších hudebníků.
Z obvyklé mše, po nastudování hrané a zpívané liturgie – ordinária Anatolem Čajkou na varhany a zpěvů v podání Jany Tukové a Iny Čajkové, se ve spolupráci se sloužícím P.Mgr.Josefem Hurtem stává opravdu nečekaný a k meditaci navozující prožitek. Ve sluneční nedělní odpoledne 5. května tento dojem umocnilo navíc vystoupení pěveckého sboru a sólistů pěvecké školy „The School of Singing of Alena Andreeva“ z Prahy se spirituály, ale i sólovými přednesy krásných skladeb jako je árie Giuditty od F. Lehára, něžná Ave Maria od F. Schuberta a výborná akustika zdejšího barokního kostela naplnila jeho prostory také zádumčivými molovými tóny starých ruských balad od P. I. Čajkovského, K. Listova a N. V. Bogoslovského v autentickém podání tohoto pražského česko-ruského pěveckého sboru. Z jímavé atmosféry plání široké Rusi nás černošský spirituál Deep river blues přenesl do života jiného národa na jiných pláních – na jižanské bavlníkové plantáže a krásně podaná sóla a citlivý hlas pěveckého sboru nás dovedly k vyvrcholení koncertního vystoupení – k hudbě amerického skladatele A. L. Webbera, z jehož rozsáhlého díla pěvecký sbor a jeho sólisté přednesli kouzelně dojemnou píseň Memory z muzikálu Cats a tklivé i odhodlané vyznání Máří Magdalény „I don´t know to love him“ ze známého muzikálu Jesus Christ Superstar.
A pak už posluchači zaplněný kostel spountánním potleskem a květinami poděkoval sbormistryni a skvělé sopranistce Aleně Andreevě, jejímu pěveckému sboru a sólistům její soukromé pěvecké školy za příjemný zážitek i za její náročnou a precizní práci, kterou ve své pražské škole odvádí, o jejíž výsledky se s námi ráda podělila a zkrášlila tak svým příznivcům jeden z mnoha našich dnů. (JiČaj) Na snímku sólistka J. Lazareva při citlivém i temperamentním přednesu árie Giuditty od Franze Lehára. Foto: Josef Bláha
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: