Napsali jste nám: Na stáži v Anglii

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

anglie-nahled Odborné stáže ve dnech 22. ledna až 4. února se zúčastnilo šest studentů ze třetího a čtvrtého ročníku Obchodní akademie a Střední odborné školy zemědělské a ekologické Žatec ve Spojeném království ve městě Portsmouth. Tato stáž byla organizována společností NordCom Most z programu Evropské unie Erasmus+. Přijala nás organizace Training Vision UK.

 

Byli jsme rozděleni na dvě skupiny do dvou pracovišť. První skupina pracovala v malém zahradnictví Charmaine Florist v centru Portsmouth, kde bylo hlavní náplní pečovat o květiny před uvedením do prodeje (na snímku), dále práce na kompostu a na vyskladňování květin. Druhá skupina pracovala na farmě Little Leigh Farm, kde se studenti starali o koně a také o místování a rutinní práci na farmě.
Ubytováni jsme byli po dvojicích v rodinách, kde jsme měli zajištěno stravování. Všechny rodiny k nám byly velice milé a byly nám nápomocné v každé situaci.
Během pobytu jsme byli seznámeni s deseti polskými stážistkami, se kterými jsme občas trávili volný čas a někteří z nás s nimi byli i ubytováni ve stejných rodinách.
Během čtrnáctidenního pobytu jsme navštívili město Winchester, které je známé nejdelší katedrálou v Evropě, a město Bath, které je známé svými římskými lázněmi. Dále jsme navštívili D-Day museum, které je zaměřeno na vylodění Spojenců v Normandii během 2. světové války, a historické doky, kde kotví známá HMS Victory, nejstarší loď na světě v aktivní službě.
Chtěli bychom škole velmi poděkovat, že nám byla tato stáž umožněna, neboť zkušenosti, které jsme získali, v životě určitě využijeme. Leoš Vostatek

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: