Naftu kradli dva muži se ženou: Policisté objasnili také vloupačky do domů

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořany (stř) Policistům se podařilo objasnit krádeže nafty z průběhu června tohoto roku v Podbořanech. Celkem tři skutky má na svědomí trojice mladých aktérů (dva muži 94. a 98. ročník z Podbořanska a jedna žena 97. ročník z Rakovnicka), která se vypravila do objektu jednoho areálu se zaparkovanými zemědělskými stroji v Podbořanech a kradla z nich motorovou naftu.

 

Z několika zaparkovaných traktorů povedená skupina odcizila postupně přes 300 litrů paliva, čímž způsobila škodu za bezmála 9 000 korun. Komisař služby kriminální policie a vyšetřování všechny tři aktéry obvinil z krádeže a jejich stíhání vede na svobodě.
Policisté dále objasnili vloupačky do různých objektů v Podbořanech, které má na svědomí dvojice recidivistů (93. a 87. ročník) z Podbořanska. Mladí muži loupili od května do července, většinou společně. V Nerudově ulici se například vloupali do obytné části jednoho objektu, odkud odcizili cukrovinky a poničili zařízení. V Sídlišti míru pak vnikli do sklepních prostor panelového domu a ze dvou sklepních kójí ukradli rybářskou výbavu, kufřík s elektrickou vrtačkou, přepravku s prázdnými lahvemi od piva, motorovou sekačku a další věci.
Z dalšího panelového domu, tentokrát v ulici Bratří Čapků, si vzali z mezipatra na schodišti volně odstavené pánské jízdní kolo. Vloupali se i do zaparkovaného osobního vozidla Opel Zafira, z jehož zavazadlového prostoru si odnesli bourací kladivo a pneumatickou vrtačku. Mladší z aktérů se pak sám vloupal do kůlny v Dělnické ulici, odkud si přisvojil úhlovou brusku, a dále do garáže ve Švermově ulici, kde odcizil gola sadu v plastovém kufříku. Starší z dvojice má na svědomí ještě vloupání do sklepa v panelovém domě v Dukelské ulici, z něhož odcizil elektrocentrálu. Celková škoda, kterou svým jednáním spáchali, přesahuje 100 000 Kč. Oba muži již byli za uvedené skutky obviněni, mladší je stíhán na svobodě a za starším z aktérů putovalo usnesení o zahájení trestního stíhání do věznice, kde sedí pro předchozí trestnou činnost.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: