Na stanovištích se bavily i vzdělávaly

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

oa-den-vodydscf2382-nahled Louny (zp) První část čtyřdílného projektu s názvem Živá voda, pořádaná u příležitosti oslav Světového Dne vody, proběhla v pátek 24. března v budově Obchodní akademie a Střední odborné školy generála F. Fajtla v Lounech. Zúčastnilo se celkem 281 žáků třinácti školních tříd Lounska. Děti čekal celkem hodinový program naplněný úkoly jak dovednostními, tak znalostními, které byly zaměřeny např. na nedostatek vody, ničivou sílu vody, spotřebu vody apod.

 

Zábavnou formou se děti na celkem osmnácti stanovištích za pomoci studentů lounské střední školy nejen bavily, ale i vzdělávaly. Úspěšné absolvování všech úkolů pak celá třída společně oslavila skupinovým bubnováním a sladkou odměnou. Tato akce byla první ze čtyř, které jsou součástí projektu s názvem My na Zemi. Projekt je iniciovaný a finančně podpořený Městem Louny a probíhá ve spolupráci s OA a SOŠ g. F. Fajtla v Lounech a Oblastním muzeem v Lounech a jeho hlavním koordinátorem je Ekocentrum Dymnivka při Domu dětí a mládeže Postoloprty.
„Zapojení studentů SOŠ do realizace jednotlivých částí projektu umožňuje setkání mladší a starší generace, jejich vzájemné poznávání, předávání zkušeností a hravou spolupráci. Proto jim a jejich učitelce Miluši Novákové za jejich bezvadnou práci s dětmi děkujeme a těšíme se na její pokračování,“ zakončila Z. Parýzková.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: