Mlsná koza láká na dobroty

před čtyřmi roky  |  Publicistika |   0 komentářů
koza-nahled Žatec – Rozsáhlou rekonstrukcí prošel v posledních měsících dům v žatecké Dvořákově ulici s číslem 22. Před desetiletími v něm sídlila tiskárna, která vydávala německou obdobu našeho týdeníku Žatecké noviny. Dále se zde tiskly knihy a další tiskoviny. V přízemí tohoto domu nedaleko divadla vznikla originální kavárna – Mlsná Koza, která toto pondělí otevřela. Proto jsem se v ní zastavila zjistit několik podrobností. Zastihla jsem zde přímo jednoho ze spolumajitelů – Libora Dongrese.
Kde se zrodil nápad otevřít v Žatci originální kavárnu?
Vždy jsem měl sen mít vlastní kavárnu. Před jednou z Dočesných jsem si uvědomil, že v její nabídce chybí možnost dát si kávu. Proto jsme na minulých Dočesných otevřeli stánek kavárny. Odezva lidí byla velká. Díky tomu vznikl nápad zřídit v Žatci kamennou kavárnu, kde káva chutná tak, jak má.
Jakou kávu budete tedy v kavárně nabízet?
Naše motto zní „Mlsná Koza – kavárna z lásky ke kávě“. Tímto heslem se hodláme řídit. Nabídneme proto u nás zákazníkům kvalitní výběrovou kávu z malých pražíren z Čech a Evropy. Máme v plánu dělat pro lidi i osvětu o kávě – například přednášky zábavnou formou a samozřejmě také degustace.
Co dalšího kromě kvalitní kávy budou moci návštěvníci u Mlsné Kozy ochutnat?
Mlsná Koza bude kavárnou pro všechny mlsaly. Budou mít možnost zde ochutnat a zakoupit si i domů vína, těstoviny a nejrůznější lahůdky – například sladké dortíky, mošty, sušené houby, paštiky, sýry, čokoládu tabulkovou i vařenou a ochutnat kávové boby a další dobroty. Chceme dbát na to, aby výrobek měl za dané peníze odpovídající kvalitu.
Jak vzniklo jméno kavárny – Mlsná Koza?
Koza je jednak mlsné zvíře a ráda si pochutná, jednak je trochu ulítlá. Proto je prostředí kavárny pestré a veselé ve stylu dnešní doby. Vytvořili jsme různé vtípky pro pobavení zákazníků. Zařízení interiéru je ze dřeva a přírodních materiálů.
Kde naleznou lidé další informace o kavárně?
Další informace a novinky zájemci zjistí na naší stránce na Facebooku Mlsná Koza – aneb jak stavíme kavárnu v Žatci. Naleznou zde také fotografie z průběhu budování kavárny.
Děkuji Vám za rozhovor.  Ptala se Veronika Salášková
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: